Вимогу про видачу дозволів на пересування військовозобов’язаних скасовано, — Залужний | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вимогу про видачу дозволів на пересування військовозобов’язаних скасовано, — Залужний
06 Липня, 16:32

Вимогу про видачу дозволів на пересування військовозобов’язаних скасовано, — Залужний

Генштаб ЗСУ скасував рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов’язаним та відправить його на допрацювання. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Сьогодні відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ, на якому, зокрема, розглянули питання видачі дозволів на переміщення. Нагадаємо, напередодні Генштаб ЗСУ заявив, що військовозобов’язаним необхідно брати дозволи для виїзду в іншу область.

«Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави», — повідомив головнокомандувач.

Тому Начальник Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання ухвалив рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання.

Оновлений документ розроблять на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Також Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликав українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави.

Відео