Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Вишкомонтажник, машиніст і шоколадник. Для вступників у ПТУ назвали найбільш оплачувані професії
11 Серпня, 18:45

Вишкомонтажник, машиніст і шоколадник. Для вступників у ПТУ назвали найбільш оплачувані професії

У Міністерстві освіти і науки України склали рейтинг найкраще оплачуваних професій для вступників у заклади професійної освіти. Середня зарплата фахівця із профосвітою нині в Україні становить не менше 7 тисяч гривень на місяць, а для деяких професій – від 15 до 20 тисяч гривень. Про це інформує пресслужба Міносвіти.

Дані щодо середнього заробітку за різними класифікаціями професій зібрані з аналітичних досліджень Державної служби зайнятості станом на липень.

 

«Зараз у профтехах триває «гаряча пора», коли найбільша кількість вступників приносить документи до приймальних комісій та здає вступні випробування. Тим, хто ще не визначився з фахом або має сумніви щодо вступу, хочу зауважити: у профтесі ви маєте можливість за 1,5-3 роки отримати прикладну професію, за якою можна заробляти непогані гроші. Українські роботодавці зацікавлені брати на роботу кваліфікованих випускників, які вміють працювати із сучасним обладнанням та розуміють особливості праці на виробництві», – підкреслила гендиректор директорату професійної освіти Міносвіти Ірина Шумік.

Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно добре оплачуваними професіями є ті, які стосуються аграрного та будівельного секторів, а також сфери обслуговування. Разом з тим, є дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці. Вони також мають високий рівень оплати на ринку праці.

 

До ТОП-10 професій з високим заробітком увійшли:

Вишкомонтажник — середній рівень зарплати 20 тисяч гривень;
Машиніст трубовигинальної установки пересувної — 19 тисяч гривень;
Забійник на відбійних молотках — 17 тисяч 250 гривень;
Крановий електрик — 15 тисяч гривень;
Лицювальник-мармурник — 15 тисяч гривень;
Шоколадник — 15 тисяч гривень;
Обвалювач морепродуктів — 10 тисяч гривень;
Головний касир — 10 тисяч гривень;
Бісквітник — 9 тисяч 387 гривень;
Водій тролейбуса — 9 тисяч 973 гривень.

Схожі новини