Висока температура та біль у попереку: на Львівщині вперше виявили хантавірус | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Висока температура та біль у попереку: на Львівщині вперше виявили хантавірус
26 Січня, 11:35

Висока температура та біль у попереку: на Львівщині вперше виявили хантавірус

Мешканцю Дрогобиччини у Львівській обласній інфекційній лікарні діагностували хантавірусну інфекцію. Чоловік звернувся до медзакладу із скаргами на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, біль у попереку та м’язах.

У чоловіка відібрали матеріал для дослідження і відправили у лабораторію Центру громадського здоров’я до Києва. Минулого тижня надійшли результати, які підтвердили передбачуваний діагноз — хантавірусна інфекція, – пише Захід.нет.

Де і як чоловік підхопив цей вірус, достеменно невідомо. Він живе у селі, де у господарстві водяться гризуни.

А хантавіруси, як пояснила головна санітарна лікарка області Наталія Тімко, якраз і виявляють у гризунів. Люди можуть заразитися через контакти із щурами, вдихання випарів від виділень гризунів. Передача хантавірусу від людини до людини виникає рідко. Досі такого захворювання на Львівщині не було.

Пацієнт спершу лікувався у Львівській обласній інфекційній лікарні, згодом його скерували у Львівську обласну клінічну лікарню, оскільки він мав серйозні проблеми з нирками.

Чоловіка з лікарні вже виписали додому.

Аби уникнути захворювань, які можуть передавати гризуни, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, частіше мити руки, боротися з гризунами у будинку та господарстві. Овочі, фрукти, консервацію, принесену з підвалу чи погребу, ретельно мити.

 

Відео