“Виставу завершено, актори йдуть додому”: експерт про відведення військ Росії від українських кордонів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Виставу завершено, актори йдуть додому”: експерт про відведення військ Росії від українських кордонів
23 Квітня, 10:39

“Виставу завершено, актори йдуть додому”: експерт про відведення військ Росії від українських кордонів

Відсьогодні, 23 квітня, Росія відводить війська від кордонів України в пункти постійної дислокації. Міністр оборони країни-агресора Сергій Шойгу напередодні ухвалив рішення завершити навчання в Південному й Західному військових округах.

Воєнний експерт Олег Жданов розповів чи минула нашу країну загроза військового вторгнення з боку Росії, – пише Газета. юа.

 

“Не можна відкидати загрози. У нас із Росією війна. Загроза не минула, а послабилася. Вона й не зростала. Охарактеризував би цю ситуацію так. Виставу завершено, актори йдуть додому. Це була суто показова військово-політична демонстрація сил і намірів. Ніхто не формував реального угруповання. Особливої передислокації військ не було. Крім двох частин центрального округу на Кубань і в Крим. Решта виходила в райони зосередження за планом перевірки боєготовності частин. Понад п’ять діб перевірка бойової готовності тривати не може. Тому що частина використовує недоторканні військові запаси під час цієї перевірки. А в полку всього на п’ять діб продовольства. І пального, – одна частина в баках, інша в бензовозах. Через п’ять діб потрібно поповнювати запаси. Це для економіки Росії сьогодні складно. Або закінчувати підготовку й повертати частину в пункт постійної дислокації. Що й відбулося. Але з політичною та інформаційною урочистістю, гучними заявами. “Ми все перевірили. У нас усе гаразд. Хто до нас прийде, того поб’ємо”, – каже Жданов.

Експерт вважає, у цій ситуації Путін зрозумів, що Україна чинитиме опір і її підтримає світ.

 

“Ми виграли від того. На хвилі мілітаризації з боку Російської Федерації ми підняли хвилю стурбованості від накопичення російських військ на наших кордонах. І світ відреагував на нашу користь. Усі зрозуміли й висловили Росії занепокоєння. М’якіше, суворіше, але засудили дії Росії щодо пересування військ уздовж наших кордонів. Тут ми на коні. Для країни, яка потерпає від російської агресії, поставили себе вище на одну сходинку в політичній світовій ієрархії. Показали протистояння російські агресії в реальному часі, – додає Олег Жданов. – Путін чітко розуміє: ми чинитимемо спротив. З Україною розв’язувати питання можна застосуванням військової сили. А це світ не сприймає. Вони показали це навіть на простому пересуванні військ. Будь-яка російська агресія може бути сприйнята більш суворо із введенням секторальних санкцій проти Росії.

Штати намагатимуться вести перемовини з позиції сили й окреслення червоних ліній для Путіна. Не він їх креслитиме, як сказав у своїй промові”.

Україні у свою чергу зараз потрібно “створити внутрішню воєнну політику. Адже її взагалі немає”, – вважає воєнний експерт.

“Сьогодні не розуміємо, що будуємо, куди рухаємося. Курс на НАТО – загальний. Рухаємося в той бік. Не має моделі збройних сил.Україні необхідно її мати на основі концепції національної безпеки й оборони. Узагалі немає воєнної доктрини. Це документ, який визначає, як побудувати обороноздатність країни. Треба створити внутрішню воєнну політику. У зовнішній, якщо ми хочемо стати суверенною державою, треба висувати власні вимоги. Зокрема й нашим партнерам. А вже потім, у погодженні з ними, висувати ці умови й нашим ворогам. В іншому разі, просто чекатимемо розпоряджень від наших керівників із-за океану або з англосаксонського клубу. Просто потрібно ухвалити політичне рішення. Хто ми – метрополія чи суверенна держава. Це залежить суто від президента”.

Нагадаємо, у березні головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомляв, що з різних регіонів РФ під виглядом контрольних занять російські збройні сили нарощують війська поблизу державного кордону України – на півночі, сході та півдні.

НАТО заявило про підтримку України й закликало Росію припинити військове нарощування.

“Ми не боїмось, бо в нас є неймовірна армія та захисники”, – заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні 20 квітня.

  • 0
  • 683
Відео