Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Вже до швидкої чоловік дійти не міг”: хворий на COVID мешканець Перемишлян потребує термінової допомоги
22 Серпня, 15:27
logo-black

“Вже до швидкої чоловік дійти не міг”: хворий на COVID мешканець Перемишлян потребує термінової допомоги

У 30-річного Андрія Заплатинського із Перемишлян три тижні тому виявили коронавірус. Хвороба у чоловіка так швидко прогресувала, що вже сьогодні його підключили до апарату ШВЛ. Дружина благає допомоги, каже на порятунок Андрія, щодня йде до 30 тисяч гривень. Сім’я вже просто не знає, де брати гроші.

«Чоловік працював у Львові в ресторані швидкого харчуваня, на проспекті Шевченка. 31 липня приїхав з роботи, дуже втомлений. Поміряв температуру, в нього було 37,4, але щогодини гарячка росла. Збивати не вдавалось. Наша сімейна лікарка була у відпустці. По телефону лікувала інша. Так дотримались до неділі, а там чоловікові геть стало зле. Поїхали на «швидку», лікарка приписала антибіотики та уколи. Сказала, що без ПРЛ-тесту прийняти в лікарню не зможуть. Аналіз на ковід здали у вівторок в Перемишлянах. За кілька днів таки отримали позитивний результат, – розповідає Марія. – Ми всі теж захворіли на цей вірус. Але перенесли у легшій формі. У мене та дочки лише пару днів була температура 37,4. Не відчували запахів. А от чоловікові ставало з кожним днем гірше, в лікарні йому давали кисень, бо Андрій просто задихався. А за кілька днів таки викликали бригаду зі Львова. Вже до «швидкої» чоловік дійти не міг».

Зі слів Марії, чоловік часто хворів на запалення легень. Останнє переніс у січні цього року. Крім того мав прояви астми.

Зараз Андрій лікується в Центрі легеневого здоров’я. Майже із самого початку лежить у реанімації, бо постійно потребував кисню. Сьогодні хворого підключили до апарату ШВЛ.

«Лікарі кажуть, чоловікові було важко дихати, найменший рух завдавав величезного болю. Процедура ШВЛ мала би полегшати цей стан. До нього нікого не пускають. Всім опікується дядько Андрія, який живе у Львові. Контактує з лікарями та закуповує медикаменти. Гроші щодня йдуть просто неймовірні. В середньому до 30 тисяч гривень. Йому колять спеціальний препарат Актемра -162, 4 інєкції – 37 тисяч гривень. Крім того прописали ще крапельниці. Курс 15 процедур, одна – 8100», – додає Марія.

Жінка каже, кошти позичили у родичів. Зібрали все, що могли самі. Але і цього не вистачає. Тому родина звертається до небайдужих.

«У нас з Андрієм маленька дитина – 2,5 рочки. Я ще у декретній відпустці. Заощаджень не мали. Скільки з однієї зарплати можна було відкласти? Позичати вже також нема у кого. Але й залишити чоловіка напризволяще не можемо. Він ще зовсім молодий. На нього вдома так чекає наша донечка», – плаче Марія.

Всі, хто має можливість підтримати сім’ю Заплатинських матеріально, прохання надсилати кошти на  номер карточки 5168 7573 6616 3758 (ПриватБанк) Заплатинський Андрій Ярославович.

Для додаткової інформації тел. дружини: 0984236762 Марія.

 

 

Схожі новини