Вже на цих вихідних Україна перейде на літній час | Львівська мануфактура новин
Вже на цих вихідних Україна перейде на літній час
27 Березня, 13:46

Вже на цих вихідних Україна перейде на літній час

В Україні у 2026 році перехід на літній час відбудеться в останню неділю березня, 29 числа. О 3:00 стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед.

Сезонне переведення часу регулюється постановою Кабінет Міністрів України, яка діє ще з 1996 року. Відповідно до неї, годинники змінюють двічі на рік: навесні — на літній час, а восени — повертаються на зимовий.

Літній час відповідає поясу UTC+3, тоді як зимовий — UTC+2. Востаннє українці переводили годинники 26 жовтня 2025 року.

Водночас, у 2024 році Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який передбачав відмову від сезонного переведення часу та перехід на постійний зимовий час. Однак документ не набув чинності, оскільки його не підписав Володимир Зеленський, тож наразі система переведення годинників в Україні залишається без змін.

Нагадаємо, що редакція LMN дізналась у сомнолога Оксани Варакіної, як легше адаптуватись до змін.