Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Вже не було сил боротися»: львівська лікарка, яка рятувала важкохворого пацієнта, померла від COVID-19
25 Травня, 15:31
logo-black

«Вже не було сил боротися»: львівська лікарка, яка рятувала важкохворого пацієнта, померла від COVID-19

Сьогодні зранку, 25 травня, від ускладнення від коронавірусної інфекції – двобічної пневмонії – померла 64-річна лікарка-анестезіолог Львівської обласної клінічної лікарні Ірина Федоришин. До інфекційної лікарні вона потрапила ще на початку травня. 6 травня у неї підтвердився діагноз COVID-19. Недугу переносила важко. Після погіршення стану Ірину Михайлівну перевели у реанімацію, згодом підключили до апарату ШВЛ.

«Коли Ірина Михайлівна тільки потрапила в інфекційну лікарню, вірила, що все буде добре. Згодом, коли її стан погіршувався, вона як медик розуміла, чим це може закінчитися. В останні дні у неї вже не було сил боротися. Ірина Михайлівна попросила сваху, аби вона вже сама опікувалася їх дітьми – сином пані Ірини Андрієм, невісткою Андріаною та трьома онуками, яких надзвичайно любила», – розповідає LMN сестра Севастіана Карвацька з комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Колеги Ірини Федоришин з ЛОКЛ розповідають, що в кінці квітня з Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у їх заклад перевели 60-річного пацієнта. Через важку серцево-судинну патологію чоловік перебував на лікуванні у реанімаційному відділенні. 28 квітня помер. Згодом виявилося, що він був інфікований COVID-19.

Після цього випадку захворіла Ірина Михайлівна, яка до останнього рятувала цього пацієнта.

«Для неї лікарня – це все. Скільки життів вона врятувала! Ірина Михайлівна була надзвичайною жінкою. Тиха, врівноважена, і водночас у ній було стільки живого. Вона була глибоковіруюча та дуже велика патріотка. Для неї так багато важили українські традиції, пісні, стрій. Цю любов до всього українського вона прививала своєму синові, онукам», – додає сестра Севастіана Карвацька.

28423697_1815450865166089_8629030586477511622_o-1

Друзі та родичі покійної пригадують, що вона  мала золоте правило: вчитися ніколи не пізно.

«Вже в поважному віці вона сіла за кермо. Її запал і ентузіазм був прикладом для молоді. Дуже любила подорожі, – додає знайома Ірини Федоришин Наталія Скочеляс. – Коли онуки були маленькими, вона ними жила. Водила в музичну школу, ходила з ними в музеї. Тепер найстарша її онучка вже студентка медичного університету, середня – навчається у гімназії. А внучок, найменший, має три рочки. Востаннє ми з нею бачились на Різдво, гарно колядували. А зараз…»

28514622_1815450861832756_7608774584165628787_o

На своїй сторінці у Фейсбук Ірина Михайлівна у графі «про себе» написала: “Живу”.

Прес-служба ЛОДА повідомила, що на Львівщині з початку пандемії не стало 40 людей з Covid-19. Сьогодні стало відомо про смерть іще трьох жінок: 91-річної, 63-річної та 93-річної.  Остання пацієнтка померла ще 6 травня. Лише через три тижні після смерті родичі покійної дізналися про її позитивний тест на коронавірус.

Фото: Фейсбук

Схожі новини