Вже почав синіти: у Львові врятували 4-денне немовля, яке доставили вертольотом з Ужгорода | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вже почав синіти: у Львові врятували 4-денне немовля, яке доставили вертольотом з Ужгорода
22 Грудня, 08:25

Вже почав синіти: у Львові врятували 4-денне немовля, яке доставили вертольотом з Ужгорода

Львівські лікарі врятували маленького Віктора з Ужгорода. Дитина народилась 4 дні тому з вродженою вадою серця.

Щоб врятувати дитя, Віктора вирішили транспортувати до Дитячої лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова. Це єдиний медзаклад в Західній Україні, який  має дитяче кардіохірургічне відділення.

Оскільки дитина була у вкрай важкому стані, довелося задіяти вертоліт. Дорога з Ужгорода до Львова зайняла 45 хвилин.

“По прильоту маленького пацієнта одразу доставили у відділення інтенсивної терапії новонароджених нашого Центру неонатології для ретельного обстеження. Йому зробили ЕХО-серця, рентген та набрали всі необхідні аналізи. Стан дитини стабільний, він перебуває під цілодобовим наглядом лікарів”, – розповіли медики.

Нагадаємо, цього тижня до львівської лікарні на гвинтокрилі доставили хворого 63-річного чоловіка. Його доправили з Золочівської поліклініки з гострим інсультом.

Поліцейські  перекрили доступ до місця приземлення, тому медики без перешкод перевезли хворого до карети швидкої та доставили в обласну клінічну лікарню.

Додамо, аеромедична евакуація на Львівщині стартувала з початку квітня. Це спільний проєкт Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я.

Хворих транспортує Airbus Helicopters H-145, який надала Нацполіція. Гелікоптер призначений для пацієнтів з інсультами, інфарктами, з важкими травмами після ДТП, іншими загрозливими для життя та здоров’я станами. Також ним доставлятимуть в лікарні органи для трансплантації. Рішення про те, кого транспортувати, ухвалює диспетчер та старший лікар.

На виклик першими прибувають«швидкі», які доправляють травмованих у місця посадки вертольота.

Відео