Вже розмовляє та ходить: у Львові лікують 28-річного захисника з уламком міни у мозку – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Вже розмовляє та ходить: у Львові лікують 28-річного захисника з уламком міни у мозку
28 Червня, 13:51

Вже розмовляє та ходить: у Львові лікують 28-річного захисника з уламком міни у мозку

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» медики допомогли відновитися 28-річну Роману Ковалюку зі Львова. Він отримав поранення у голову. Уламок міни застряг у лівій півкулі мозку та паралізував його тіло.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

28-річний Роман Ковалюк мешкає у Львові. До 24 лютого 2022 року був кухарем. Він став на захист Батьківщини у перші дні повномасштабної війни. Служив на донецькому напрямку, де і отримав важке поранення.

Тієї ночі Роман разом із побратимом мали заступати на бойове чергування. Дорогою до окопу його товариш наступив на міну та загинув на місці. Роман впав додолу, та зрозумів, що не відчуває правої половини тіла, не може говорити та допомогти собі.

Романа врятували його побратими, які вирушили на пошуки двох бійців, які не заступили на чергування і не виходили на зв’язок. Спершу Роман подумав, що це вороги наближаються. Тому взяв до рук гранату і вже був готовий  кинути  її, аж раптом почув знайомий голос.

Побратими відвезли Романа до найближчого стабілізаційного пункту. Там йому надали першу допомогу і терміново відправили до Дніпра у важкому стані, з уламком міни в голові.

«Той (уламок) влучив в лобну частину, застряг у лівій півкулі мозку Романа та спричинив знерухомлення тіла і втрату мовлення. Дніпровські хірурги видалили осколки російського снаряду та множинні кісткові уламки. А також закрили тканинний дефект черепа», – розповідають лікарі.

Після хірургічного втручання Романа доправили до Києва. У столичній лікарні до пораненого бійця приїжджає мама. Захисник на апараті штучної вентиляції легень. Медики дають невтішні пронози. Шансів на те, що Роман виживе, практично немає.

Однак, раптово Роман прийшов до тями. Проте, він все ще паралізований і не розмовляє. Після стабілізаційного стану захисника направили до Львова.

Львівські медики пригадують:

«Роман не міг рухати жодною частиною тіла та не розмовляв. Перед нами стояв виклик», — розповідають медики.

24-27
23-29

Протягом п’яти місяців із захисником працювала команда спеціалістів з реабілітації: фізичні та ерготерапевти, логопеди. Зараз Роман уже розмовляє та ходить.

Відео