Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Вже страшно спати»: у Дрогобичі мешканці будинку бояться, аби вдруге не повторилась трагедія
18 Грудня, 09:22

«Вже страшно спати»: у Дрогобичі мешканці будинку бояться, аби вдруге не повторилась трагедія

У Дрогобичі тріщить будинок, який розташований навпроти п’ятиповерхівки, де півтора року тому обвалився цілий під’їзд. Тоді загинули восьмеро людей. Тепер сусіди бояться за своє життя. Про це йдеться у матеріалі ТСН.

Мешканець будинку Петро Яким показує висоту тріщин. Одразу біля них – його вікна.

“Моя кухня і балкон. І між ними утворилися тріщини, вже досить такі солідні, що мені вже страшно й спати. Думаю, шоб не завалився, як той будинок навпроти”.

Навпроти – руїни будинку, де півтора року тому сталася трагедія. Увесь під’їзд п’ятиповерхівки обрушився, поховавши під собою людей, які в цей час спали. Восьмеро мешканців загинули. Саме тоді сусіди всерйоз занепокоїлися і домоглися від комунальників, аби на їхніх стінах з тріщинами встановили маячки. 

“Від 2019 року встановили маячки, вони всі потріскалися. Тепер вже нові маячки, і ми бачимо, що тріщина йде далі”, – каже мешканець будинку Ігор Смола.

У квартирі – стіни теж в шпаринах. А у підвалі навіть не тріщини, а щілини у 15 см – можна просунути руку.

c43f6659-dbe7-4e53-a1d9-4cdf63fa2f80

Люди кажуть: куди лише не зверталися. І звідусіль – лише відписки. Як пояснили у житловому департаменті міськради, будинок не аварійний, а тріщить, бо трохи просів. Кажуть, фундамент підмило водою з дірявої теплотраси. Вона не використовувалася, бо мешканці відмовилися від центрального опалення. Але трубу вже залатали, а яму забетонували.

“Теплотраса протікала, коли будинок відключили, було недоцільно її ремонтувати, бо будинок йшов на відключення. У результаті того, що теплотраса протікала – виникла яма, її ніхто не засипав роками”, – наголошує начальниця відділу експлуатації житла Дрогобицької міської ради Ірина Тарнавська.

У міськраді наймали експертів, досліджували ґрунт та перевіряли міцність фундаменту. Дійшли висновку – в п’ятиповерхівці жити безпечно. Хоча визнають: одна з причин, чому обвалився будинок навпроти – перезволоження грунту під фундаментом.

“Будинок не в аварійному стані. Єдине – він потребує капітального ремонту”, – каже Ірина Тарнавська.

Але капітальний ремонт проводиться тільки за кошти самих власників квартир. Міська рада розробляє програми співфінансування, тож людям обіцяють допомогти грошима.

Схожі новини