Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Взялись за перевиховання: у Львові відмінили концерт відомого гурту
01 Грудня, 16:35
logo-black

Взялись за перевиховання: у Львові відмінили концерт відомого гурту

5 грудня, у клубі «Малевич» у Львові, на підтримку свого провокаційного кліпу «ЛОХ» мав виступити гурт «Время і Стекло». Проте менш ніж за тиждень до концерту організатори повідомили про відміну виступу.

На скасування концерту вплинула вимога активістів. У артистів з групи вони вимагали вибачень за свою доволі неоднозначну позицію щодо Росії.

«Це один із тих гуртів, хто гастролював у Російській Федерації вже після того, як почалася війна на Сході України. Більше того, в одному із своїх виступів виконавці навіть  назвали країну агресора – «своей страной». Після цього у всіх до них є питання і ми чекаємо на їхню позицію: яка саме країна для них рідна та хто агресор?» – каже доброволець російсько-української війни, громадський активіст Антон Петрівський.

Про виступ гурту «Время і Стекло» активісти дізнались з афіш, розклеїних по всьому Львову. За місяць до концерту звертались до організаторів із вимогою записати відео, в якому артисти б пояснили свою позицію.

«У відеозверненні мали б все чітко пояснити, щоб не виникало ніяких питань. Проте «Время і Стекло» відмовилось це робити. Ну, відповідно, ми не будемо допускати їхніх концертів. Сказали про це організаторам. Вони бізнесмени, але наші львів’яни, тому жодних конфліктів не було. Концерт просто відмінили», – говорить Петрівський.

Активісти кажуть, чіткої позиції від артистів, які іноді двозначно сприймають протистояння між Росією та Україною, вимагають з 2016 року.

«За три роки такої роботи, чесно кажучи, є результати. Це ж не тільки наша забаганка – відеозвернення із висвітленням позиції артиста, це працює як своєрідне перевиховання. Так у свій час Ірина Білик вже перед самим початком концерту визнала, що Крим окупований Росією. А Сергій Бабкін, який до того не мав жодної української пісні у своєму виконанні, визнав Росію агресором і записав цілий україномовний альбом. Такі речі допомагають українізувати українських виконавців», – додає активіст.

Наступним виконавцем, від якого також вимагатимуть пояснити свою позицію, буде Настя Каменських. Її концерт заплановано у Львові на березень. Громадські активісти сподіваються, до тих пір артистка роз’яснить, чого їздила співати до Росії та ким для неї є ця країна, а ще чий Крим.

 

Схожі новини