Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Я хотів помститися йому за всі ті п’ять років принижень»: боєць «Азову», що заскочив на машину Порошенка (ВІДЕО)
26 Липня, 08:23

«Я хотів помститися йому за всі ті п’ять років принижень»: боєць «Азову», що заскочив на машину Порошенка (ВІДЕО)

Після виходу п’ятого президента Петра Порошенка з допиту біля будівлі Державного бюро розслідувань на його автомобіль видерся ветеран полку “Азов” Микита Макєєв. Підбігли охоронці Порошенка. Чоловіка стягли з машини. Зав’язалася бійка. Макєєв застосував газовий балончик. Також противники екс-президента скандували «Порох – геть!». Поліція Києва розпочала кримінальне провадження стосовно інциденту.

Макєєв родом з Росії і мав паспорт РФ, однак 18 липня президент Володимир Зеленський дав ветерану “Азову” українське громадянство.

«Приїхав через те, що в мене загострене відчуття справедливості. Одразу потрапив в “Азов” в окремий взвод… Брав участь у бойових діях взимку (2014-2015 рр.)», – говорив Макеєв у інтерв’ю 2018 року.

Ветеран полку “Азов” Микита Макєєв із позивним “Одісей” записав відео, у якому пояснює, чому вдерся на машину Порошенка під будівлею ДБР.

Відео він розмісти у Facebook.

«Я родом із Санкт-Петербурга. У 2014 році приїхав воювати за незалежність України. Сьогодні, купивши в темпі чотири бронежилети, три з яких ми з товаришами прострелили на полігоні, ось так от просто і легко, я хотів один із них передати особисто Петру Олексійовичу. Він не прострелений. Я б хотів, щоб він надів його на себе або на свого синочка, який нібито воював у Краматорську і випробував його. Але оскільки його озброєні “тітушки” мене не пустили, погрожуючи зброєю, мені нічого не залишалося зробити, як зробити те, що я зробив. Я хотів помститися йому за всі ті п’ять років принижень, які він за допомогою своїх підлеглих в Адміністрації президента вчинив стосовно іноземних добровольців, обіцяючи їм громадянство, а замість цього запустивши їх по дев’ятьох колах бюрократичного пекла», – заявив Макєєв.

Вікторія Сюмар, №16 у списку “Європейської солідарності”, у відповідь на звинувачення Макєєва, запропонувала перевірити якість українських бронежилетів на ній.

Про це Сюмар написала на власній сторінці в Facebook.

«Так. У 2014 ми почали робити броніки. Самі. Бо вдалося втримати Маріуполь, а це те місто, де роблять броню. Один в мене є. Подарували як заступнику секретаря РНБО, який знав, як складно запустити виробництво. Готова, аби в мене постріляли подонки з ще з недавно російським громадянством, які вміють стрибати на авто. Розуму для цього багато не треба. Полігон готуйте. Бронік точно від 2014. Сподіваюсь не слабо? Вперед. Синців не боюся. Бо ваша Батьківщина Росія почала війну проти моєї країни. Не навпаки. І не вам судити про те, хто з українців і як готовий захищати свою землю», – заявила Сюмар.

 

Порошенко з запізненням, але приїхав на допит до ДБР.

«Незважаючи на те, що ні я, ні мої представники жодного разу не отримували жодного документу по запрошенню, ми спілкуємось виключно з телеграм-каналом пана Портнова, який у нас є “представником” ДБР, незважаючи на те, що сьогодні була міжнародна зустріч в мене призначена на 15 годину, я вимушений був перенести міжнародну зустріч і реагувати на ті інсенуації, які запускає і пан Портнов, і окремі представники ДБР, і сьогодні з’явитися сюди для того, щоб повністю спростувати потуги Портнова і його поплічників з Російської Федерації для того, щоб дискредитувати України. У них це точно не получиться», – заявив перед допитом Порошенко.

Перед цим, директор ДБР Роман Труба зазначив, що у разі неявки Порошенка на допит до нього застосують примусовий привід.

«Згідно з КПК, якщо двічі свідок не з’являється на допит, ми можемо застосувати примусовий привід. Але на цей раз ми даємо екс-президенту третій шанс – гідно прийти на допит та надати покази. Але я сподіваюсь, що Петро Олексійович буде дотримуватися закону, зрештою – це в його інтересах», – писав Труба.

Порошенко заявив, що дав всі необхідні пояснення щодо прозорості угоди купівлі-продажу заводу Кузня на Рибальському.

«Ми твердо наголошуємо, що будемо заявляти, якщо Держбюро буде упереджено ставитися і не буде порушувати справу проти Портнова за завідомо неправдиве повідомлення про злочин, ми будемо шукати правду по захисту країни, мова не йдеться про захист Порошенка, мова йдеться про захист України у суді. Твердо наголошую, що сьогоднішнє спілкування ми отримали ще раз запевнення, що жодної кримінальної справи, де б фігурував Порошенко, не існує. І сьогодні ми надавали пояснення, і у письмовій формі, і усно щодо напрямків, які стосуються угоди купівлі-продажу, абсолютно прозорої, яка здійснювалася без моєї участі, заводу Кузня на Рибальському. ДБР продовжує слідчі дії проти телеканалу Прямий, що є посяганням на свободу слова», – заявив Порошенко.

У Telegram допит прокоментував і директор ДБР Роман Труба.

«Не дивлячись на те, що представники екс-президента постійно змінюють свої рішення, я вітаю крок Петра Порошенка, який в останній момент все-таки знайшов можливість та прийшов на допит. Отже: перший допит відбувся. На черзі – інші, повістку Петро Порошенко вже отримав. Конструктивна співпраця усіх учасників провадження дозволить знизити політичний градус та працювати виключно в правовій площині», – написав Труба.

 

Фото: Українська правда

Схожі новини