Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Я просто футболіст і патріот своєї країни»: Зозуля пояснив, чому його цькують іспанські ультрас
20 Грудня, 16:11

«Я просто футболіст і патріот своєї країни»: Зозуля пояснив, чому його цькують іспанські ультрас

Український футболіст Роман Зозуля заявив, що ультрас “Райо Вальєкано” вважають його нацистом, тому що частина з них воювала на Донбасі на стороні бойовиків, – пише  Marca.

«Я просто футболіст і я аполітичний. Мене називають расистом, але мій найкращий друг – темношкірий Жеремі Бела. Президент моєї країни підтримує мене. Став би він підтримувати мене, якби я був нацистом? Мене звинувачують у тому, що у мене є тату, з якоюсь символікою, але це не так, можете запитати моїх партнерів по команді, які бачать мене кожен день. Україна перебуває у стані війни. Багато людей беруть участь у гуманітарних акціях, купуючи медичні препарати, їжу і одяг, допомагаючи лікарням. Разом з командою ми відвідували військових на фронті, щоб підтримати їх, як патріоти своєї країни. Ми прагнемо рятувати життя. Ми ніколи не купуємо зброю. Я патріот, і це не злочин», – сказав Зозуля.

Футболіст вважає всі цькування та звинувачення на нього посипались за те, що підтримував і допомагав українській армії.

«Коли я підписав контракт з «Райо Вальєкано», мені сказали, що я не зможу грати там, тому що я фашист. Я нічого не зрозумів. Я запитав чому, і мені сказали, що я допомагав українській армії, а «Буканерос» (ультрас «Райо Вальєкано») – на протилежній стороні. Шестеро з них воювали на Донбасі проти України. Вони бачать в мені ворога, фашиста, нациста і расиста. Я хотів поговорити з ними і пояснити, що я не такий, але вони не хотіли зі мною розмовляти», – додає Роман.

Сиутація, що склалася довкола футболіста, за його словами, добряче його виснажує.

«Я просто футболіст і патріот своєї країни. Я втомився від цієї ситуації і хочу, щоб це все припинилося раз і назавжди. Іспанія – моя друга батьківщина, і я хочу залишитися тут з миром».

Нагадаємо, у неділю матч другого дивізіону чемпіонату Іспанії між «Райо Вальєкано» і «Альбасете» відклали через образи на адресу нападника “Альбасете”, українця Романа Зозулі.

Фанати «Райо» наприкінці першого тайму почали викрикувати образи, основною тематикою яких стало гасло «Зозуля – нацист». Через це гравці «Альбасете» відмовилися виходити на другий тайм.

Зозуля значився у складі «Райо» на правах оренди ще в 2017 році, але ультрас клубу «Буканерос» (традиційно підтримують ліві погляди) не прийняли новачка, звинувачуючи його у зв’язках з ультраправими організаціями в Україні. У підсумку Зозуля отримав дозвіл від ФІФА і достроково покинув команду, не зігравши за клуб жодного матчу.

Схожі новини