Як у львівській лікарні допомагають недоношеним дітям | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Як у львівській лікарні допомагають недоношеним дітям
15 Листопада, 17:41

Як у львівській лікарні допомагають недоношеним дітям

Марта Занюк

Щороку в неонатальному корпусі дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, 4,  лікується близько 500 дітей, 200 з них народжені передчасно

Новий корпус розпочав свою роботу з 1 січня 2007 року. У одній з палат є спеціальні дозатори та монітори, які моніторять частоту серцевих скорочень, перенасичення крові киснем і температуру. Є апарат для лікування асфіксії, який використовують для недоношених дітей. Він допомагає перенести наслідки асфіксії, коли у дитини є важке ураження головного мозку.

В Україні  таких апаратів є всього чотири, а в Західному регіоні – лише у цій лікарні.

“Тут сконцентровано все те найкраще, штучно зроблене технічними працівниками в галузі медицини, що дозволяє максимально наблизити умови дитинки, яка народжується передчасно, до тих умов, які вона мала б отримувати в утробі матері. І це надзвичайно важливо, бо насправді зусилля лікарів мають бути спрямовані на те, щоб в штучних умовах малюкам  забезпечити максимально природні умови.
Лікар, який займається допомогою недоношеним дітям –  це найбільш відповідальний лікар, тому що він стоїть на варті нашого майбутнього”, – акцентувала лікар-неонатолог, професор кафедри педіатрії і неонатології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Марія Кісельова.

Щоб виходити недоношених дітей, обізнаності лікаря не достатньо, надзвичайно важливим у цьому є сучасне обладнання. Цьогоріч відділення отримало три нових апарата штучної вентиляції легень. Трохи раніше закупили відповідні інкубатори, кювези, фотолампи, та все необхідне.

Наступного року планують оновити кювези, придбати апарати штучної вентиляції легень, а також новий УЗД апарат.

“Сучасне обладнання — це той ресурс, без якого лікарі не зможуть виходжувати дітей із критично низькою масою тіла. Ще 10−20 років тому передчасне народження було як вирок, а сьогодні нові технології та знання лікарів дозволяють таким дітям бути живими і здоровими”, — розповів керівник управління охорони здоров’я Львова Володимир Зуб.

Зараз у лікарні є три недоношені дитини, найнижча вага – 1 700 кг.

Також у неонатальному корпусі лікарні проводять свято передчасно народжених дітей, які проходили там лікування. у  прямому зв’язку з дитячою лікарнею існує громадська організація “Ранні пташки”. Це ГО батьків, діти яких народилися передчасно. Впродовж п’яти років діти, що лежали у цьому відділені, приходили і разом з лікарями, медсестрами, батьками відзначали Міжнародний день передчасно народженої дитини.

Так як їх стало дуже багато, цьогоріч цей день відзначать в суботу у Дитячій планеті.

“Це дійсно зворушлива зустріч, свято перемоги професіоналізму і добра. Бо діти, які 11 років тому перебували під цілодобовим моніторингом медиків і важили близько кілограма, приходять з букетами і вітають своїх рятівників, бо вже ходять в другий-третій клас. І вони є для майбутніх батьків прикладом того, що і їхні діти, народжені передчасно, мають всі шанси вирости здоровими. Духовний зв’язок врятованого пацієнта, його родини з лікарями, медичними сестрами зберігається на довгі роки”, — додав головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.

Відео