Як у Львові відкрили музей дитинства
Дитинство у всіх було різне. У когось безтурботне та щасливе з великою купою іграшок, а у когось – гірке, тільки й з мріями про нову забавку.
У часи 20 століття не кожен мав таку бажану ляльку чи машинку. Тоді все було зовсім по-іншому.
Тому колекціонер Павло Морозовський відкрив у Львові музей іграшок, який змусить ностальгувати кожного.
Переступивши поріг музею, дорослий порине у власне дитинство, а сучасні діти зможуть побачити які іграшки були у їхніх батьків та бабусь з дідусями.
Колекціонувати іграшки чоловіка змусила ностальгія за безтурботним дитинством. І сім років тому він почав шукати аналоги свої перших дитячих забавок.
Так, Павло поповнював свою колекцію протягом семи років. У ній зібрались не тільки радянські іграшки, а й європейські фарфорові статуетки, ялинкові прикраси, дерев’яні різьби.
Польща, Молдавія, Норвегія, Англія, Японія, Німеччина, Австрія залишили свою частинку у кімнаті іграшок Павла.
«У цій кімнаті я постарався показати всі експонати тих часів. Щоб люди побачили не тільки ляльки, а різноманіття тогочасних іграшок: машинки, м’які іграшки, сувенірні ляльки, резинові іграшки різної епохи, обгортки з солодощів, дерев’яні іграшки, брязкальця, настільні ігри», – розповів колекціонер.
Всі іграшки сидять у різних вітринах: окремо механічні, гумові, дерев’яні.
«Найважче було дістати іграшки з пресованої тирси, їх виготовляли на Іванівській фабриці», – каже Павло.
Саме ці забавки ледве збереглися, адже діти любили їх часто мити. І через це тирса розбухала .
Найстаріша забавка у музеї – кубики 1950-х років.
«Разом з кубиками продавалися маленькі книжечки. Спочатку батьки читали дітками казки, а потім вони складали картинки з цих кубиків», – ділиться спогадами Павло.
Також чоловік звернув увагу на іграшку, яку виготовили за прототипом Юрія Нікуліна на його 50-річчя у 1971 році.
«Через деякий час ми плануємо розширюватися, бо в цій кімнаті представлені ще далеко не всі експонати» , – зазначив чоловік.
У кінці листопада відкриють новорічну виставку іграшок 1930-х рр. Адже колекціонер зібрав більше півсотні Дідів Морозів.
Чоловік закликає не викидати іграшки минулих поколінь, а приносити їх у музей, тому що це все наша історія та дитинство.
«У Львові є багато різноманітних музеїв, але саме ось такого, з родзинкою, де буде цікаво не тільки дітям, але й дорослим, до нас не було», – наостанок зазначив засновник музею іграшок, Павло Морозовський
Додамо, що вхід у музей платний. Дорослий квиток коштує 50 грн, а дитячий та пенсійний 30 грн. Працює музей з середи до неділі з 11:00 до 20:00.
Виручені кошти йдуть на оплату оренди приміщення, на допомогу дітям-сиротам, а також на реставраційні роботи.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь