Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Якщо лікарі активно візьмуться до роботи, то у них все буде добре»: на Львівщині запрацювала госпітальна рада
01 Лютого, 12:22
logo-black

«Якщо лікарі активно візьмуться до роботи, то у них все буде добре»: на Львівщині запрацювала госпітальна рада

Юлія Швидко

Вчора відбувся серйозний поштовх до якісної медицини в області – перше засідання установчих зборів госпітальної ради госпітального округу Львівщини. Головою ради став заступник голови ЛОДА Іван Собко. Його заступниками призначили керівника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба та Дмитра Тигача, голову правління БО «100 відсотків життя». Секретарем став т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

«На вчорашньому засіданні обрали керівний склад госпітальної ради, як цього вимагає постанова Кабінету Міністрів. Я є заступником голови ЛОДА по питаннях охорони здоров’я, тому й очолив раду. Одного заступника запропонував з медичного середовища, іншого – з громадського. Володимир Зуб має займатися медичними питаннями, а Дмитро Тигач – об’єднати навколо нас громадське середовище, яке має вносити свої пропозиції та зауваження до того, що ми робитимемо», – розповідає LMN Іван Собко.

83988984_2718400621569569_4923468337372987392_o

На цьому засіданні обговорили питання діяльності опорних медичних закладів.

«Воно стосувалося майбутньої роботи районних лікарень. З 1 квітня йде перехід на співпрацю медичних закладів вторинної та третинної медицини із Національною службою здоров’я України. Такі заклади зможуть надавати більше платних послуг, – додає Іван Собко. – Ми зараз перебуваємо на етапі, коли в деяких медичних закладах більше персоналу, аніж пацієнтів, а на установи із держбюджету йде більше грошей, ніж у розвинених країнах. Тому керівники цих закладів мусять думати, як це змінити. Якщо активно візьмуться до роботи, то у них все буде добре. Треба створити конкурентне середовище для надання якісних послуг. Якщо пацієнти будуть їхати в одну лікарню, а іншу оминатимуть, тоді виникнуть питання до головного лікаря другого закладу. Якщо лікарня один місяць не змогла надати якісних послуг пацієнтам, то наступного місяця адміністрація закладу не матиме коштів на оплату заробітної плати своїх працівників».

83851553_2718403398235958_7045432608255115264_o

Наступне засідання госпітальної ради відбудеться в лютому. Зараз напрацьовують план заходів на 2020 рік. Якщо у когось виникли констуктивні пропозиції, просять скеровувати секретареві ради.

Фото: Facebook

Схожі новини