Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Якщо це не провокація, то дуже груба помилка», – Володимир Гірняк про мовний законопроєкт Бужанського
17 Липня, 11:53
logo-black

«Якщо це не провокація, то дуже груба помилка», – Володимир Гірняк про мовний законопроєкт Бужанського

Віра Потічна

Сьогодні, 17 липня, під стінами Верховної Ради відбувається позачергове виїзне засідання сесії Львівської обласної ради. Депутати виступають проти прийняття законопроєкту Максима Бужанського. На сесії зареєструвалося 44 депутати.

Перед початком вони виконали Гімн України. Хвилиною мовчання вшанували полеглих Героїв у російсько-українській війні.

«Ми вважаємо, що закон про функціонування державної мови, який сьогодні діє, є добре опрацьований. Він був прийнятий попереднім скликанням Верховної Ради і над ним працювало багато фахівців, Інститут україномовства, літераторів. Думаю, що його змінювати не потрібно. Сьогодні йому треба дати розвиток, – говорить депутат ЛОР від «Громадянської позиції» Сергій Касян. – Я особисто не вірю, що в Україні є проблема з мовою. У нас живуть більше 100 національностей і вони знаходять спільну мову. Мені доводилося працювати у місті Белз, я вивчав історію того містечка. Фактично, це історія трьох народів: українського, польського та єврейського. Але до них ніколи не втручалися політики – і ці народи самі знаходили шляхи мирного існування. Завжди був спокій та благополуччя. Зараз виглядає, що мовне питання розігрівається штучно, бо для національних меншин не існує жодних проблем».

Депутат Львівської обласної ради, голова Координаційної ради партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк зазначає, що на законопроєкт Максима Бужанського має зреагувати президент Володимир Зеленський та правоохоронні органи.

«На виїзне засідання сесії обласної ради приїхали представники абсолютно усіх фракцій, аби висловитися стосовно цього закону. Насправді його категорично не можна прийняти. Я сподіваюся, що вистачить розуму у президента та його Адміністрації, аби не допустити цього закону. Насправді є Конституція України, є Закон про мову, який абсолютно юридично грамотний, адекватний та не радикальний. В Україні немає проблем для російськомовного населення, аби зараз порушувати це питання. Воно не відноситься до перших десяти проблем, які зараз турбують українське суспільство, – каже Володимир Гірняк. – На це зараз мають зреагувати президент, правоохоронні органи. Цей законопроєкт вніс та розробив член партії «Слуга народу». Голова партії, пан Корнієнко, запропонував внести це питання у порядок денний. Для мене, якщо це не провокація, то дуже груба помилка».

Нагадаємо, що українці вчора та сьогодні виходять на протест проти законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти», автором якого є нардеп від партії «Слуга народу» Максим Бужанський. Таку ініціативу називають антиукраїнською: якщо проєкт приймуть, то вже з вересня російськомовні школи не перейдуть на україномовне викладання, а в українських – дозволять викладати російською.

Фото: ГП

Схожі новини