«Ями багном латає автодор»: діти зі Старосамбірщини зняли кліп про жахливі дороги (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ями багном латає автодор»: діти зі Старосамбірщини зняли кліп про жахливі дороги (ВІДЕО)
20 Березня, 11:32
logo-black

«Ями багном латає автодор»: діти зі Старосамбірщини зняли кліп про жахливі дороги (ВІДЕО)

Марія Кузьмин

Щоби привернути увагу до дороги загального користування Стрілки-Мшанець на Старосамбірщині, місцеві діти зняли кліп на мелодію «Плакала» гурту «Казка».

«Вічна біда – та дорога», «ями багном латає автодор», «мости скриплять», «забити владі на люд, що живе тут», – співають у пісні.

Згадують прізвища Президента, Прем’єр-Міністра, голови ОДА, а також депутата Андрія Лопушанського, що представляє цей округ у Верховній Раді: «І Лопушанський теж за краєм своїм стеж, в майбутнє дітям нашим шлях простели».

Записав пісню на студії та зіграв головну роль у кліпі 21-річний Назар Титар зі Старого Самбора. Він вчиться акторської майстерності у ЛНУ ім. Івана Франка, грає на професійній сцені.

«Я народився і зростав у райцентрі. Чесно, не уявляв, що у наших селах такі жахливі дороги. Двадцять перше століття. Сором. Реально діти не мають, як добратися до школи – в багнюці грузнуть школярики, швидкі. Це не просто так, це наболіле! Сподіваюся, що влада отямиться і зробить дорогу» – каже LMN Назар.

Текст написала Наталя Гром, дружина священика з села Мшанець. Ідея належить її чоловіку – отцю Роману.

«Цією дорогою користується 11 сіл гірської округи Старосамбірщини. Діяльність автодору тут обмежується тим, що зрідка засипають більші ями шутром з річки. Про кювети і те, що туди може стікати вода з дороги? вони не чули» – розповідає отець Роман.

Зйомка кліпу – це вже не перша спроба достукатися до чиновників, аби виділили кошти на ремонт. Усілякі письмові звернення, візити до кабінетів службовців, збір підписів мешканців цих сіл виявилися марними.

«Головний меседж цього кліпу – показати реально нашу біду і запросити людей підписати петиції. Ми зареєстрували 2 петиції – на Кабмін і Львівську обласну раду. Щоб петицію розглянув Кабмін, потрібно 25 тисяч підписів. Щоб розглянула Львівська облрада – 1 тисячу. Сподіваємося на підтримку небайдужих,» – продовжує отець Роман.

Петицію можна підписати, перейшовши за посиланням.

  • 2
  • 15393
Відео