Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Є сім’я, де  діти просять матраци, ковдри, подушки»: волонтери готуються до Дня Святого Миколая
25 Листопада, 16:46
logo-black

«Є сім’я, де діти просять матраци, ковдри, подушки»: волонтери готуються до Дня Святого Миколая

Тетяна Пасічник

18 грудня на Городоччині всі діти з потребуючих сімей отримають подарунки, які вони заздалегідь просили у Святого Миколая. Їх принесуть у домівки волонтери, переодягнуті у священичі фелони та митри.

Таку акцію місцевий благодійник Тарас Елейко проводить вже 15 років поспіль. Він і сам перевдягається у Миколая.

Зараз волонтери шукають людей, які допоможуть їм здійснити всі дитячі мрії. Листи публікують у Фейсбуці, кожен охочий може вибрати той, який найбільше до вподоби, та стати на один рік Миколаєм.

«Близько дві сотні листів є. На даний момент люди розібрали вже 35.  Сьогодні знову буде пост з новими листами, активно готуємося до свята. Всі листи точно люди не заберуть, але якщо навіть якусь частину – це вже допомога для Тараса Елейка, адже  всі інші подарунки він купляє самостійно», – розповідає Тетяна Криворучко.

Благодійники кажуть, з кожним роком діти замовляють все дорожчі подарунки. Більшість просить смартфон.

«Ми прекрасно розуміємо такі прохання, тому що зараз це необхідна річ. Батьки повинні весь час знати, чи з дитиною все гаразд, адже бувають різні випадки, – каже Тетяна. – Переважно смартфон просять вже старші діти. Однак цьогоріч є й троє дітей-першокласників. Окрім дорогих подарунків, переважно просять одяг: колготи, куртки, взуття, шапки, рукавиці. Є сім’я, яка не має на чому спати, діти пишуть про матраци, ковдри, подушки».

Людей, які забирають листи, волонтери завжди питають, чи дійсно вони все можуть придбати. Кажуть, не можуть допустити, аби діти були розчаровані.

«Є люди, які купують  телефон, а одяг вже ні, або ж навпаки. Тоді Тарас вже знає, що інша частина подарунків – на ньому, – пояснює Тетяна. – Діти завжди отримують все перераховане у листі. Також переважно люди, які беруть листи, до готового подарунку дають ще 100-200 гривень. За ці гроші потім купуємо фрукти».

Долучитись можна і фінансово. Хто не має часу шукати подарунки, може перерахувати кошти.

Закуплені речі потрібно принести волонтерам до 5 грудня. Вони кілька днів їх пакуватимуть, а вже 18 грудня повезуть у домівки.

  • 0
  • 844
Схожі новини