“Маємо реалізувати право громадян на гідне життя”: у Львові презентували законопроєкт про базовий дохід українця | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Маємо реалізувати право громадян на гідне життя”: у Львові презентували законопроєкт про базовий дохід українця
20 Липня, 17:31
logo-black

“Маємо реалізувати право громадян на гідне життя”: у Львові презентували законопроєкт про базовий дохід українця

Ірина Петришин

Сьогодні, 20 липня, на прес-конференції у Львові представили законопроєкт про «Базовий дохід громадянина України». Про те, як його впровадити в життя, розповіла авторка та ініціаторка законопроєкту Анна Мармуляк, депутатка Львівської міської ради від «Громадянської позиції». Підтримав ініціативу український економіст, фінансист та ректор Міжнародного інституту бізнесу – Олександр Савченко.

«Так, підготовка законопроєктів – це компетенція депутатів Верховної ради України, єдиного законодавчого органу нашої держави. Як для мене, все дуже просто. Як депутат ЛМР я щороку стаю свідком все більшого зубожіння моїх виборців, мешканців Львова, тому вирішила ініціювати законопроєкт про БДГУ як механізм забезпечення головного права людини, а саме права на гідне життя», – зазначила Анна Мармуляк.

Депутатка поділилася, як повинен працювати законопроєкт про БДГУ, як інвестуватиметься, на яку суму може розраховувати українець. Також фахівці згадали про олігархат Верховної ради України та про 60% зубожілого населення України.

«БДГУ – це гроші цільового призначення кожному громадянину України на реалізацію права на освіту, охорону здоров’я. Він надаватиме можливість бути обраним та обирати владу – тим самим ставати роботодавцем для свого народного обранця», – пояснила Анна Мармуляк.

«Що саме мене спонукало стати гарячим прихильником законопроєкту – це коронавірус, реакція нашої держави на дуже потужний виклик. Що зробили всі країни світу західної цивілізації, коли треба було людям пересидіти місяць, два, три вдома і не працювати? Всі країни приблизно 10% всього свого ВВП виділили на допомогу людям. Тобто, просто перерахували людям, які втратили можливість працювати, кошти на їх рахунки. Всі почали отримувати гроші і могли просидіти вдома, не працювати та існувати. В нашій країні держава не допомогла нікому. Пенсіонерам додали тисячу гривень, щоб вони якраз найменше постраждали, а, в основному, потерпіли молоді люди, які не мають ні квартири, ні заощаджень, ні роботи», – додав Олександр Савченко.

Анна Мармуляк назвала суми, які Україна отримала з 2018, 2019 років. Ці цифри змушують задуматись: різниця між експортом та імпортом, на сьогодні, становить загалом 10,7 млрд доларів США.

«Це означає, що ми перетворились на країну експорту і сировинного придатку», – сказала вона.

За інформацією НБУ, тіньова економіка України становить 846 млрд грн – це 23,8% від офіційного ВВП. Наповнювати бюджет БДГУ планують за рахунок сплачення податків великого бізнесу, від оподаткування коштів, що переводяться в офшори, від біржових операцій з цінними паперами, від митниці та експорту.

Фото: прес-клуб Львів

 

Відео