Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Єдина людина, яка вирішить питання у бік України»: Зеленський про Трампа і «Північний потік-2»
08 Липня, 08:22

«Єдина людина, яка вирішить питання у бік України»: Зеленський про Трампа і «Північний потік-2»

Президент Володимир Зеленський сподівається на допомогу президента США Дональда Трампа у протидії будівництву газопроводу «Північний потік-2».

«Ми вже розуміємо, що, крім Данії, вся Європа буде підтримувати будівництво “Північного потоку”. Нема чого приховувати. Це як повернення Росії до ПАРЄ – питання вирішено вже давно, дуже давно. Політики спекулюють цією темою і щодо повернення до ПАРЄ, що це при нас сталося, чи “Північний потік”. Нас ніхто не запитує. На них впливає дуже сильно їхній локальний бізнес. Вони нічого з цим зробити не зможуть. Тому єдине рішення цього питання – у мене буде зустріч у США з президентом Америки. Це єдина людина, яка, я впевнений, вирішить це питання у бік України», – заявив Зеленський.

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї ОБСЄ підтримав проект резолюції про енергетичну безпеку регіону.

В проекті резолюції згадано газопроводи “Північний потік – 2”.

«Це може негативно позначитися на друзях з Центральної та Східної Європи, а також привести до зростання корупції і нестабільності в регіоні», – заявив про газопровід конгресмен США Лі Зелдін.

Тим часом, до Одеси доставили партію нафти із США вперше в історії України.

Партію нафти закупила ПАТ “Укртантнафта” для переробки на потужностях Кременчуцького НПЗ.

 

Зустріч Зеленського та Трампа має відбутися у найближчому майбутньому.

Про це в інтерв’ю “Голосу Америки” розповів Курт Волкер.

«Ми чекаємо його візиту. Дата ще не призначена. Це питання найближчого майбутнього. Дуже важливо, щоб обидва президенти зустрілися. Вони ніколи раніше не зустрічалися, хоча й спілкувалися телефоном. США прагнуть дати Президенту Зеленському сигнал, що повністю підтримують його зусилля з приводу “реальних реформ в Україні”. Це справжня нагода для України. Якщо Зеленський зможе це зробити, він дозволить Україні відірватися від спадку минулого», – підкреслив Волкер.

Україна звернулася до США із запитом придбати військове обладнання.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

«Радий повідомити, що Україна вперше звернулася із запитом придбати військове обладнання через програму продажу Міноборони США. Ми розпочинаємо процес перегляду цього запиту», – заявив Тейлор.

США у переговорах з Угорщиною неодноразово піднімали питання про те, що Будапешт блокує інтеграцію України до НАТО.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

«Безперечно, американці багато порушували це питання. Я не назвав би це “тиском”, оскільки хто на нас тиснув – так це адміністрація Обами по багатьох інших питаннях. Адміністрація Трампа у цьому плані по-іншому діє. Але вони дійсно часто піднімали це питання, і я завжди чітко говорив американським друзям, що розумію – вони дивляться на цю справу абсолютно з іншої перспективи. Для них це справа геополітики», – сказав Сійярто.

 

Фото: Дело

Схожі новини