Європейський союз підтвердив намір надання Україні 500 мільйонів євро | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Європейський союз підтвердив намір надання Україні 500 мільйонів євро
08 Липня, 21:57

Європейський союз підтвердив намір надання Україні 500 мільйонів євро

За підсумками саміту Україна-ЄС буде підписано 5 двосторонніх документів, включаючи угоду про допомогу Приазов’ю.

Про це заявив журналістам постійний представник України при ЄС Микола Точицький, повідомляє Європейська правда.

«ЄС спрямував до України групу експертів, які проїхали від Маріуполя до Азова та запропонували 10 мільйонів на інфраструктурні проекти, та відкриття спеціального офісу ЄС в Маріуполі», – розповів посол.

Європейський союз підтвердив намір продовжити надання Україні позик в рамках програми фінансової допомоги, але лише за виконання низки умов.

Про це йдеться у підсумковому рішенні саміту Україна-ЄС.

«Дякую Європейському союзу за готовність надати Україні другий транш макрофінансової допомоги в обсязі 500 мільйонів євро», – сказав Володимир Зеленський.

Серед умов є ухвалення закону щодо протидії відмиванню грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації, а також реально дієва та ефективна система перевірки електронних декларацій.

Керівники Європейського союзу запевнили у подальшій підтримці України та продовженні санкцій проти Росії.

«Я радий був почути від європейських друзів, що їх позиції щодо Російської Федерації залишається чіткою та незмінною: секторальні та кримські санкції будуть продовжені на наступні 12 та 6 місяців відповідно», – сказав Зеленський.

Керівництво інституцій ЄС і президент України Володимир Зеленський закликали Росію визнати свою відповідальність за катастрофу  рейсу MH17.

«Ми очікуємо на дієве притягнення до відповідальності винних у цій трагедії та закликаємо Російську Федерацію визнати свою відповідальність і співпрацювати повною мірою з тим, щоб відновити справедливість», – йдеться у заяві.

 

Фото: Укрінформ

Відео