Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Європейський Суд назвав люстрацію в Україні порушенням прав людини
25 Лютого, 20:14

Європейський Суд назвав люстрацію в Україні порушенням прав людини

Вчора Велика палата Європейського суду з прав людини відмовила Україні в апеляції на рішення у справі «Полях та інші проти України». Судді зазначили, що закон «Про очищення влади» (люстрацію) в Україні порушує права людини, повідомляє ЄСПЛ.

ЄСПЛ визнав вимоги заявників прийнятними, відхилив заперечення уряду України. Протягом трьох місяців уряд повинен виплатити п’ятьом заявникам по 5 тис. євро і моральну компенсацію. Також Україна повинна компенсувати заявникам витрати на суд  – близько 3 тис. євро.

«Вимоги люстрованих чиновників про виплату втраченої ними зарплати повинні розглядатися на національному рівні», – зазначили в Європейському Суді.

До Європейського Суду звернулися В’ячеслав Полях, Дмитро Басалаєв, Олександр Ясь, Роман Якубовський та Сергій Бондаренко. Перших трьох заявників звільнили у жовтні 2014 року, бо вони посідали посади на державній службі під час правління експрезидента Віктора Януковича. Четвертий заявник позбувся роботи за невчасне подання заяви про люстраційну перевірку. А п’ятий, бо обіймав посаду другого секретаря райкому Комуністичної партії до 1991 року.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини