Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З 1 січня зросте заробітна плата та штрафи
21 Грудня, 14:25

З 1 січня зросте заробітна плата та штрафи

Згідно Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік», мінімальна заробітна плата з січня 2019 року становитиме 4173 грн, погодинно працівники щонайменше отримуватимуть – 25,13 грн.

“Оскільки піднявся розмір мінімальної зарплати, відповідно виросли і розміри  штрафів за порушення законодавства про працю”, – кажуть у Львівському обласному центрі зайнятості.

Так за працівника, який оформлений без трудового договору,  роботодавець заплатить – 125 190 грн штрафу або ж 30 мінімальних заробітних плат. Така ж сума штрафу передбачена за оформлення працівника на неповний робочий час, але фактично він працює повноцінний робочий день.

10 мінімальних зарплат або 41 730 грн нарахують працедавцю, якщо той не оплачуватиме повноцінно роботу в нічний час, вихідний або святковий день.

Якщо ж виплата заробітної плати здійснюватиметься не вчасно і її протермінують більше, ніж на місяць, це обійдеться роботодавцю в 12 519 грн або 3 мінімальні заробітні плати.

41 730 грн чи 10 мінімальних заробітних плат доведеться заплатити за недотримання встановлених Законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Якщо ж працедавець навмисне недопускатиме контролюючі органи до перевідки стосовно оформлення трудових відносин та виявлення нелегальних працівників, його оштрафують на 417 300 грн або 100 розмірів мінімальної зарплати.

Схожі новини