Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З 18 – в армію: Зеленський підписав указ про призов
16 Січня, 15:16

З 18 – в армію: Зеленський підписав указ про призов

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів. Сьогодні указ оприлюднили на сайті глави держави, – пише УП.

«Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу», – йдеться в указі.

Датами призову визначено період з квітня по червень 2020 року та жовтень – грудень 2020 року.

Згідно з документом, планується призивати на строкову військову службу чоловіків, починаючи з 18 років.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років. Водночас у листопаді міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв про бажання скасувати військовий призов.

За часів президентства Петра Порошенка існували певні розбіжності між законом «Про військовий обов’язок і військову службу» і президентськими  указами про призов. Згідно із законодавством України, призову на строкову службу підлягають громадяни, яким «виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку». Згідно з останніми президентськими указами Порошенка, призивали громадян з 20 років.

 

 

  • 0
  • 384
Схожі новини