Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З 35 до 29 років: в Україні пропонують знизити офіційний вік молоді
22 Липня, 16:47

З 35 до 29 років: в Україні пропонують знизити офіційний вік молоді

Вчора, 21 липня, Верховна Рада схвалила за основу в першому читанні законопроєкт №3718 щодо основ молодіжної політики. Цей документ пропонує зниження офіційного віку молоді в Україні з 35 до 29 років. «За» проголосували 265 парламентарів, передає видання «Слово і діло».

Автори проєкту закону пояснюють, що чинне законодавство встановлює широкі вікові рамки (від 14 до 35 років). Це призводить до розпорошення обмежених ресурсів на розв’язання питань великої кількості груп молоді різного віку. На думку парламентарів, зменшення віку молоді дозволить цілеспрямовано використовувати ресурси для молодих людей у перехідний період, протягом якого молодь найбільше потребує підтримки.

«Підхід до визначення поняття «молодь» в Україні не збігається з підходом ООН, згідно з яким молоддю вважають людей у віці 15- 24 років. У Стратегії Європейського союзу вікові рамки встановлені на рівні 13-30 років», – йдеться у пояснювальній записці.

Крім того, цей закон пропонує створити Нацраду з питань молоді при Кабінеті міністрів. Також передбачає розширення мережі молодіжних центрів та впровадження молодіжних працівників на місцях для ефективної молодіжної роботи. Також створюється Українська молодіжна фундація, який видаватиме гранти на підтримку ідей, ініціатив та проєктів молоді та інституційні гранти.

Фото: Слово і діло

Схожі новини