З Азовсталі вийшли 1800 українських захисників, – Червоний Хрест | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
З Азовсталі вийшли 1800 українських захисників, – Червоний Хрест
01 Вересня, 12:56

З Азовсталі вийшли 1800 українських захисників, – Червоний Хрест

Під час евакуації українських захисників з території заводу «Азовсталь» в Маріуполі Міжнародний комітет Червоного Хреста зібрав дані 1800 осіб. Про це сьогодні під час пресконференції у Києві заявив генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні, пише Укрінформ.

Він додав, що інформації про загальну кількість полонених українців вони не мають і доступу до них також.

“Під час евакуації захисників Азовсталі ми змогли зареєструвати близько 1800 людей, розраховуючи, що ми зможемо їх відвідати. На превеликий жаль, ми не можемо цього зробити”, – сказав Мардіні.

Він зауважив, що у випадку з комбінатом “Азовсталь” Червоних Хрест сприяв безпечному виходу комбатантів з його території при взаємодії зі сторонами збройного конфлікту.

“Ми зареєстрували їхні дані, вважаючи, що МКЧХ згодом отримає дозвіл на їх відвідування. Але ми не можемо гарантувати безпеку військовополонених після того, як вони потрапили до рук неприятеля, оскільки давати такі гарантії просто за межами наших можливостей”, – зауважив гендиректор МКЧХ.

Мардіні поінформував, що на даний час представникам очолюваної ним організації вдалося відвідати лише декілька сотень військовополонених по обидва боки.

“Але ми знаємо, що є тисячі інших, доступу до яких ми ще не маємо. Ми продовжимо вимагати доступу до всіх військовополонених, керуючись нашими гуманітарними зобов’язаннями та мандатом за Женевськими конвенціями”, – запевнив Мардіні.

Додамо, Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами 6 червня поінформував, що у полоні в росіян перебувають понад 2,5 тисячі українських бійців із «Азовсталі».

Відео