З будівлі у середмісті Львова відселяють поліклініку: що буде з працівниками і пацієнтами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
З будівлі у середмісті Львова відселяють поліклініку: що буде з працівниками і пацієнтами
03 Грудня, 19:17
logo-black

З будівлі у середмісті Львова відселяють поліклініку: що буде з працівниками і пацієнтами

До кінця року весь персонал поліклініки №3 на вулиці Озаркевича,2 у Львові має звільнити приміщення. Частина працівників переїде в будівлю на вулицю Раппапорта, 6, частина – по інших локаціях Другого медоб’єднання Львова, а комусь доведеться звільнитися. Працівникам та пацієнтам, з яким поспілкувалася LMN, ідея з переселенням не подобається, тим більше, що за чутками, 5-поверхове приміщення поліклініки неподалік Собору Святого Юра має перетворитися в готель.

«Я працюю в цій поліклініці більше 25 років і вже тоді говорили, що нас закриють, але якось ми виживали, хоч періодично з’являлася інформація, що треба буде переїжджати», – розповіла LMN на умовах анонімності працівниця поліклініки пані Анна (ім’я змінене).

Чому анонімно? Працівники перелякані, адже разом із «переселенням» чимало з них опинилися під загрозою втрати роботи.

«Запропонували посаду, яка не підходить мені за станом здоров’я або ж «декретну ставку». Я так підписую собі смертний договір, бо раз – і я без роботи. Місто захотіло приміщення, бо там готель буде. То дайте нам менше приміщення, але хай всі люди працюють», – ділиться з LMN інша працівниця, пані Любов (ім’я змінене).

Про те, що 5-поверхова будівля в ближньому центрі Львова має перейти новому власнику, який там облаштує готель, розповідають як працівники, так і пацієнти. Однак керівник Другого медичного об’єднання Львова Андрій Миськів, в підпорядкуванні якого перебуває поліклінічне відділення, цю інформацію заперечив.

«Це приміщення є у власності Львівської міської ради, а ми маємо на нього оперативне управління, тобто будівля залишається за Другим ТМО. Рішення щодо подальших кроків? Воно точно лишається в громаді Львова і ми будемо думати, яку послугу там надавати для того, щоб воно було корисне для громади. Наразі воно буде стояти порожнє, але воно точно буде використовуватися для громади міста, бо воно є у власності міста», – запевнив він.

 

Обіцянки-цяцянки

За словами пані Анни, про виселення з будівлі на Озаркевича працівники дізналися на початку літа.

«Нам почали розказувати, що нам на Раппапорта відремонтують ціле крило колишнього денного стаціонару. Почали підрозказувати, що приміщення на Озаркевича нерентабельне, коштів на ремонт немає…. Обіцяли, що весь персонал переїде на Раппапорта. Як би так було, то нам треба було би кабінетів 25. А зрештою, нам на Раппапорта дають 10. Всі лікарі переводяться на 0,75 ставки, медсестри так само, бо нема місця, де лікарям і медсестрам відпрацьовувати свої робочі години», – розповіла вона.

Її слова про те, що спочатку усім працівникам обіцяли переїзд в приміщення на вулицю Раппапорта підтверджує й інша працівниця, пані Любов.

«Спочатку казали, що всі переходимо, а зараз кажуть, що ремонту не зробили, щось на скору року косметичне зробили, щоб пару людей туди перемістити», – говорить жінка.

Тож зрештою частина працівників отримала від роботодавця пропозицію про роботу, але на іншій посаді і в інших установах ТМО.

«Медсестрам запропонували ставки дезінфекторів і працівників складу, наприклад», – пояснила пані Анна.

До слова, це торкнулося лише молодшого медперсоналу, з лікарів звільнили лише з тих, хто працював за сумісництвом.

Пані Любов, яка каже, що за станом здоров’я не зможе працювати на запропонованій посаді, тож готується до звільнення. Однак ще має надію, що їй таки запропонують «нормальну роботу».

 

«У Львові бракує готелів?»

Не менше, аніж небажані зміни і потенційна втрата роботи, працівників обурює інформація, що їх відселяють, бо хтось поклав око на будівлю і хоче облаштувати у ній готель.

«Біля нас є гуртожиток, який викупили років 5 тому. Він стояв дуже довго пусткою і раптом влітку його почали дуже інтенсивно ремонтувати. Наші припущення, що це буде щось одне. Бо одне подвір’я, стіна в стіну. Думаємо, що має бути готель», – припускає пані Анна.

«То 100 відсотків буде готель», – підтримує цю версію пані Любов.

Про те саме говорять й пацієнти. Пані Марія, яка з 1985 року користується послугами поліклініки, упевнена, що переселення установи – це просто грабунок цінної львівської нерухомості.

«Головна причина закрити – забрати під готель. Хіба у Львові бракує готелів?!», – обурюється вона.

Жінка додає, що зараз їй страшно, що вона залишиться без життєвонеобхідних і доступних медичних послуг.

«Мені страшно. І таких бідось, як я, є багато. Без допомоги, без нічого. Це неможливо…», – каже пані Марія.

 

Це лише оптимізація

Тим часом керівник Другого медоб’єднання Львова Андрій Миськів запевняє, що про звільнення приміщення не йдеться, йдеться про оптимізацію роботи структури і підвищення якості надання послуг.

За його словами, більшість приміщень будівлі на Озаркевича, 2 простоюють, а працівники не мають належного навантаження, тож виникає питання в доцільності.

Згідно з запропонованою реорганізацією, сімейні лікарі переїдуть на вулицю Раппапорта, 6. Лікарі вузького профілю «роз’їдуться» по різних медзакладах. Так само й молодший персонал.

«Ми пропонуємо всім нашим працівникам місце роботи, але це не обов’язково на Раппапорта. У нас постійно йде зміна роботи праці працівників і це дає можливість нашому персоналу здобути кваліфікаційні навички. Ми стараємося, щоб наш персонал мав ротації, щоб бути конкурентним на ринку праці. Друге питання, чи медперсонал хоче йти працювати там, де ми пропонуємо», – каже він.

Андрій Миськів пояснює, що ця оптимізація відбувається в межах реформи, яка передбачає насамперед розвиток надання первинної допомоги.

«Ми рухаємося в ногу з реформою і робимо такі реорганізації, оптимізації для того, щоб надавати якісну медичну допомогу», – каже він.

Керівник ТМО запевняє, що вони постійно комунікують з працівниками поліклініки, щоб пояснити, аргументувати необхідність реорганізації.

«Ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу про потреби, навантаженість, доцільність. Ми не можемо собі дозволити, щоб медична сестра, наприклад, зранку зробила маніпуляції чи забрала кров і решта робочого часу просто сиділа. Працівники мають бути задіяні. З працівниками постійно йде роз’яснювальна робота. Але є людський фактор, дехто каже ми тут пропрацювали 20-30 років і нам так зручно… Щодо пацієнтів, то ми розуміємо що треба змінити свою звичку щодо Озаркевича. Але у Львові прекрасна транспортна розв’язка, тож добратися до інших медзакладів немає проблем», – вважає пан Миськів.

За його словами, виселення персоналу має початися 19-20 грудня, щоб на новому місці люди змогли вже працювати з 23 грудня. Тож до кінця року будівля на вулиці Озаркевича, 2 вже має бути вільна…

User Image
Юлія Аронова
Відео