З чого починається незалежність: LMN опитала українців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
З чого починається незалежність: LMN опитала українців
24 Серпня, 19:50
logo-black

З чого починається незалежність: LMN опитала українців

З нагоди Дня незалежності України LMN звернулась до представників різних сфер і середовищ із запитанням «З чого для вас починається незалежність України?». Їх відповіді надихають! Відео версію знайдете на youtube каналі LMN.

Леся Смондуляк, Оксана Літинська, Таня Тятіна, Святослав Літинський

Святослав Літинський, волонтер:

Зараз, як і напевне завжди до того, незалежність починається з сильної армії. І саме тому ми стараємося її забезпечити.

Леся Смондуляк, волонтерка, пластунка:

Незалежність – це можливість дати кожній людині зрозуміти, хто він є, до якої нації належить і будувати цю націю спільно зі спільнотою.

Таня Тятіна, волонтерка, пластунка:

Незалежність для мене – це можливість робити власний вибір. Обирати те, що найбільше тобі пасує.

Оксана Літинська, волонтерка, Голова Наглядової ради Пласту у Великій Британії:

Для мене незалежність, це коли кожен бере відповідальність за свої вчинки, в маленькому чи у великому.

Павло Лисенко

Павло Лисенко, командир взводу 81-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

Вітаю вас із Днем незалежності!

 

Сьогодні я б хотів, аби кожен українець усвідомив для себе, що для нього означає незалежність нашої Держави у ці скрутні часи. Для мене це, насамперед, боротьба за нашу свободу і за нашу землю, яка триває уже багато років, і яка випала й на наш час. Незалежність – це також і вибір. Вибір не давати хабарів, не заплющувати очі на несправедливість і допомагати тим, хто цього потребує. Незалежність – це можливість вільно спілкуватися українською мовою, виховувати наших дітей в нашій українській культурі та пам’ятати про тих Героїв, які віддали своє життя за Україну.  Щоб це все не було дарма.

Наталка Карпа

Привіт, мої фантастичні українці!

 

Маю честь вітати кожного свідомого українця з Днем Незалежності України.

 

Що для мене День Незалежності? В першу чергу – це можливість жити в своїй рідній країні, зі своєю родиною, виховувати тут свою донечку, спілкуватися зі своїми батьками, заводити друзів, мати можливість вільно висловлювати свою думку.

 

Я знаю, що ми зараз проживаємо непростий період. На долю нашого покоління випала пряма боротьба, тому що наші діди, прадіди  були заслані в Сибір, у них забирали майно, їх психологічно давили, знищували цвіт нації просто, знущалися. Все українське, все вартісне робили низькопробним.

 

Ми отримали нагоду відкрито розуміти, хто твій агресор. Весь світ це бачить, і весь світ зараз нам допомагає знищити цього агресора.

 

Я вірю в силу та потенціал кожного українця, але треба набратися ще терпіння, треба набратися ще багато любові до країни, один до одного. Акумулювати ще сили, і акумулювати ще особливо той український потенціал, який, я вірю, є в кожному, для того, щоби перемога була нашою.

 

Знаю, що не за горами той час, коли ми вийдемо на вулиці наших міст, будемо обіймати один одного і вітати один одного з перемогою. Я впевнена, що цей час дуже близько. Тому тримаймося, любімося, борімося, і все буде Україна!

Володимир Хархаліс

Володимир Хархаліс, підприємець, представник групи компаній Kormil

Сьогодні ми розуміємо, що незалежність – це не лише право і конституція, а це кордони, які ніхто не порушує. Це безпека військова і потужна армія, і це стабільна, сильна економіка. І вже цілий світ відчув, що таке незалежність нашої держави. Коли повномасштабне вторгнення показало, наскільки вплив нашого зерна важливий для цілого світу. Так як Україна становить більш як 10 відсотків частки ринку світового зерна. І я щиро вірю в те, що ми переможемо і відновимо Україну. Ми маємо чорноземи, маємо природні копалини, хорошу географію туристичну. І основне, що ми маємо – це працьовиті люди. І вірю в те, що Україна після перемоги вийде на передові місця в світовій економіці.

 

Слава Україні!

Військовий капелан о.Іван Гальо

о. Іван Гальо, військовий капелан

З чого для мене починається Незалежність України? З усвідомлення того, що таке Україна. А Україна – це є батько, мати, кохана дівчина чи дружина, як в кого, син чи донька улюблені. А усвідомлення цього якраз підштовхує нас та пробуджує любов. Любов до своєї рідної землі, бажання добра. Любов вона викликає інколи самопожертву, тобто, що десь відректись самого себе, але посвятитися, подарувати себе іншому.

 

І тому у теперішній такий драматичний час в історії нашої держави, коли нога російського агресора почала топтати нашу рідну українську землю, саме любов до землі і до рідних покликала мене в тому числі і наших воїнів стати на захист рідної української землі.

 

Я дякую Богу, вдячний долі, що я міг прилучитися і стати пліч-о-пліч із нашими захисниками. Я розумію, що саме Незалежність України і любов до України, проявляється, як казав колись Митрополит праведний Андрей Шептицький, не потом гучних фраз бурхливих, але щоденною і невтомною працею. Тому, Незалежність України – це робити для України те, що ти можеш зробити.

 

З Днем Незалежності, моя Україна! Слава Україні!

Відео