Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З фасаду ліцею у Дрогобичі прибрали радянський барельєф: знайшлись і противники такого рішення
31 Серпня, 14:33

З фасаду ліцею у Дрогобичі прибрали радянський барельєф: знайшлись і противники такого рішення

З фасаду ліцею №16 імені Юрія Дрогобича демонтували старе радянське панно. Стара керамічна мозаїка, розміщена над входом в освітній заклад, декілька років поспіль перебувала в аварійному стані та становила загрозу безпеці учнів та педагогів школи. Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

«Після демонтажу панно, у соціальних мережах думки людей розділились. Хтось виступив в підтримку радянського барельєфу, вважаючи його ледь не пам’яткою архітектури. Хтось навпаки – схвально відгукується про демонтаж панно, наголошуючи на тому, що всі радянські елементи давно потрібно прибрати», – розповідають тут.

У міській раді кажуть, що барельєф, розміщений над входом в ліцей №16, не є і ніколи не був пам’яткою архітектури. Про це свідчить його відсутність в реєстрах пам’яток.

Старий керамічний барельєф облаштували на фасаді школи в 80-х роках минулого століття. Останні кілька років він перебував в аварійному стані. Його намагались рятувати, підклеювали, однак елементи панно не тримались і постійно обсипались на сходи.

«Особливо це відчувалось взимку. Після морозу, коли наступала відлига, елементи барельєфу шматками падали на сходи. Ми кілька років намагались їх укріплювати, однак вони вже не підлягали зміцненню чи реставрації. Тому в першу чергу наше рішення продиктоване питанням безпеки» – наголошує директорка ліцею №16 Наталя Чайковська.

Наразі старий барельєф з фасаду вже прибрали. На місці радянського панно, за задумом адміністрації школи, постане новий патріотичний мурал.

383d67ce-6085-4536-b047-b591d8da5338
Схожі новини