З Геріатричного пансіонату у Львові почали виселяти мешканців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
З Геріатричного пансіонату у Львові почали виселяти мешканців
28 Жовтня, 14:19
logo-black

З Геріатричного пансіонату у Львові почали виселяти мешканців

З Львівського геріатричного пансіонату виселили двох мешканців. Про це в ефірі проєкту «Погляд з хмарочоса» на youtube-каналі LMN повідомила волонтерка Анастасія Рибак. За її словами, йдеться про двох чоловіків, яким зараз нікуди йти. Один з них провів ніч у альтанці поблизу пансіонату.

Скандал навколо Геріатричного розгорівся після того, як один з його мешканців повідомив на своїй сторінці в соцмережах, що його виселяють після 15 років проживання у закладі. На його захист виступила Анастасія Рибак, яка багато років як волонтерка допомагає підопічним пансіонату.

«Зараз питання постало таким чином, що він не може проживати в пансіонаті тому, що він після реабілітації встав з візка і пересувається на одній нозі, а іншу бере під себе. Тобто він не дуже дієздатний, але вже не на візку… Перша група інвалідності у нього не анулюється… Станом на зараз засідала комісія в Геріатричному пансіонаті, спочатку з однієї людини, яка виставила йому бали. І якимось чином виставила їх рівно стільки, щоб випровадити мешканця з Геріатричного пансіонату. Рівно 127, не більше, не менше… Станом на зараз його просто викидають на вулицю, тому що йому просто немає куди йти. Іншого підопічного теж випровадили з пансіонату і він вчора спав на лавці в альтанці», – розповідає Анастасія Рибак.

На її думку, виконувачка обов’язків директора закладу негативно ставиться до чоловіка, який повідомив про виселення тому, що він часто спілкується з волонтерами і розповідає їм про те, що відбувається в пансіонаті. Жінка припускає, що Геріатричний готують до закриття, адже окрім виселення мешканців також було звільнено частину персоналу.

«У мене єдине припущення, що вони намагаються зараз, звільнивши працівників кухні, залишивши тільки двох людей, звільнивши інших працівників, звільнивши людей, які проживали в гуртожитку і обслуговували мешканців, у мене таке враження, о вони закривають пансіонат. Інакше я це пояснити не можу», – каже волонтерка.

В.о. директора пансіонату Етері Пасека підтвердила інформацію про виселення двох мешканців. Але вона переконує, що це відбулося законно, згідно вимог постанови №429 Міністерства соцполітики. Вона передбачає щорічну оцінку потреб отримувачів соцпослуг. В цій ситуація така оцінка показала, що стаціонарного догляду чоловіки не потребують і їм повідомили про виселення.

Окрім цього, за словами керівниці закладу, обидва чоловіки порушували правила внутрішнього розпорядку. Зокрема, вживали регулярно алкоголь, ображали і били інших мешканців. Етера Пасека запевнила, що заяви в поліцію щодо цього є. З її слів, повідомляти про виселення будуть насамперед тих жителів, які, окрім відповідних висновків оцінки потреба також мають проблеми з законом.

Питання щодо того, куди йти людям, які роками проживали в пансіонаті, наразі не вирішене. Більшість мешканців мають родичів, але вони не оплачують проживання своїх рідних у закладі.

«Люди, які мають родичів, то родичі мали би платити за їхнє перебування. На сьогоднішній день 10 чоловік з 300 є платниками, за них оплачують діти. Ми зараз беремо кожну справу і бачимо що там є діти», – каже в.о. директорки.

Щодо припущень про ймовірне закриття закладу, то Етері Пасека запевнила, що цього не станеться. За її словами, в пансіонаті вже тривають роботи для покращення якості надаваних послуг. Мовляв, людей не звільняли, вони пішли за власним бажанням. А кейтерінг-харчування виходить якісніше і дешевше, ніж з власної кухні, яка наразі перебуває у антисанітарному стані.

Насправді скандал навколо Геріатричного пансіонату виникає не вперше. З одного боку йдеться про цінну землю в межах Львова і чималі кошти з бюджету області, а з іншого – про долю сотень людей, які потребують опіки, догляду і даху над головою.

Юлія Аронова

Розмову про цю ситуацію у відео форматі дивіться у випуску “Погляду з Хмарочоса”

User Image
Юлія Аронова
Відео