Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З храму на Золочівщині зникло Євангеліє, на якому відспівували покійників
12 Березня, 10:51
logo-black

З храму на Золочівщині зникло Євангеліє, на якому відспівували покійників

Юлія Швидко

З церкви Покрови Пресвятої Богородиці у селі Підгайчики Золочівського району зникло Євангеліє, що походило з початку 19 ст. Місцеві мешканці дізналися про його викрадення 9 березня на похороні односельчанки.

«Храм Покрови Пресвятої Богородиці збудували ще у 1756 році. Спочатку обидві парафії – греко-католицька та православна – там правили почергові служби. Тоді кожна собі збудувала новий храм. У старенькій церквиці відправляли на храмове свято Покрови та Вокресну вечірню під час Великодніх свят. Також там відспівували небіжчиків, бо ж церква стоїть близько до цвинтаря, – розповідає LMN староста Підгайчиків Марія Яремчук. – 25 лютого хоронили чоловіка зі села, то Євангеліє ще було. 9 березня прийшли на похорон до покійної жінки, а книги вже нема. Люди дивувалися, чого священик так довго Євангеліє не виносить. Отець Андрій бідкався, куди воно зникло. Не знайшли. Директор школи, яка була на похороні, одразу викликала поліцію».

У Золочівському райвідділі поліції припускають, що Євангеліє зникло в період з 2 по 9 березня. Викрали старовинну книгу із престолу. Більше з храму нічого не зникло.

«Я прийшов сюди на парафію у 1987 році – це Євангеліє уже було. Воно дуже цінне для села, для парафіян. Два століття прослужило місцевим людям. Тепер непокоюся, аби його не вивезли закордон, – каже LMN місцевий священик Андрій Болкот. – Три чи чотири роки тому у нас вже була крадіжка з нової церкви. Місцевий хлопець викрав 200 гривень. Його мама просила, аби не зверталися у поліції. Пошкодували молоду людину, подарували йому ці гроші. Цього ж разу, скоріш за все, місцеві до цього не причетні. Ті, хто міг би украсти, не знав би, де його збути. У церкву Покрови Пресвятої Богородиці важко залізти – на вікнах грати стоять. Крадії розбили зовнішній замок, внутрішній відкрили. Тихенько зайшли, взяли Євангеліє і пішли. Я ж його на Престолі залишив. Не міг й подумати, що комусь рука підніметься його украсти».

Зараз встановлюють, яка грошова вартість украденого Євангеліє. Шукають причетних до крадіжки та її можливих очевидців.

Фото: ілюстративне (на головній), отця Андрія Болкота

image-0-02-08-c901ba2a7b7202675609e7088aad8bbbb5fbbff6c1d870fc98ad0c481dcd610e-v
Схожі новини