«З картоплею, сиром і шкварками»: на Мостищині ліпили вареники для атовців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«З картоплею, сиром і шкварками»: на Мостищині ліпили вареники для атовців
02 Травня, 14:30
logo-black

«З картоплею, сиром і шкварками»: на Мостищині ліпили вареники для атовців

Тетяна Пасічник

Сьогодні активісти Мостищини везуть вареники воїнам на фронт. Їх вчора весь день готували люди у різних селах району. Зголосилися допомогти студенти, вчителі, люди похилого віку. Разом приготували  42 5-літрових відра.

Готували страву в їдальні Волицької школи. Також у Судовій Вишні, селі Новосілки та Плешевичі.

«Ліпили з картоплею і сиром, залили шкварками і смальцем, – розповідає телефоном LMN організатор Володимир  Галик. Він якраз зараз прямує на фронт. – Вони вже зварені, готові до вживання. Ми оголосили збір у фейсбуці, кожен приніс те, що має вдома. Цього разу долучилась молодь, студенти допомагали. Було, що люди з роботи на обідню перерву приїжджали, трохи допомагали ліпити і їхали назад».

Разом з варениками люди передали ще багато ковбаси, пасок, консервів.

«Хто щось мав зі свят – несли сюди. Хочемо, щоб хлопці там також відчули дух свята, запах тої шиночки, – каже Володимир. – Також ми веземо засоби гігієни, медикаменти. Є один чоловік, який нам завжди допомагає, але просить його прізвище не називати, не хоче слави. Цього разу він передав цілий мішок закордонних якісних футболок. Думаю, вони там дуже пригодяться».

Володимир Галик разом з іншими активістами завжди звертаються до місцевих підприємців, аби ті допомогли і фінансово. Ті забезпечують транспорт для перевезення.

Волонтери їздять на схід переважно раз на 2 місяці.

«Все залежить, в якій ситуації хлопці, – каже. – Інколи буває, частіше їдемо, бо є потреба. Для нас це вже звичне діло, нічого дивного немає, просто допомагаємо».

Активно ліплять вареники бійцям також у Городоцькому та Яворівському районі.

Фото: Володимир Галик.

Відео