З-під завалів дістали сусіди: львівські медики розповіли про врятованих братиків з Одещини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
З-під завалів дістали сусіди: львівські медики розповіли про врятованих братиків з Одещини
18 Серпня, 15:39

З-під завалів дістали сусіди: львівські медики розповіли про врятованих братиків з Одещини

У селі Сергіївка, що на Одещині 1 липня з-під завалів дому сусіди дістали братиків Володю та Якова. В їхній дім влучила російська ракета. Мама та вітчим загинули одразу. Дітям вижити вдалося, але не вдалося вціліти. Про цю історію розповіли у Першому медичному об‘єднанні. Хлопці якийсь час були під опікою медиків медоб’єднання.

8-річному Якову дісталося найбільше. Уламок потрапив в шию. Аби не втратити дитину через кровотечу, рятувальники перетиснули йому судину. Однак кисневе голодування спровокувало інсульт. Як наслідок – Якову знерухомило ліву частину тіла.

14-річний Володя отримав черепно-мозкову травму, численні поранення обличчя та перелом променевої кістки правої руки.

«Поранених дітей спершу доправили до реанімації місцевої лікарні на Одещині, а місяць тому евакуаційним потягом транспортували до лікарні святого Миколая. Увесь цей час, включаючи реанімацію, з Яковом працювали реабілітологи на чолі з фізичним терапевтом Сергієм Худою. Завдяки цьому хлопчик уже вчиться ходити і рухати лівою рукою. На правій у нього поки що стоїть апарат зовнішньої фіксації. Володею реабілітологи теж займалися. Зокрема, йому допомагали розробити руку, яка малорухлива після тривалого перебування в гіпсі», — йдеться у повідомленні.

Сьогодні до хлопчиків приїхала і забрала до себе з Австрії двоюрідна сестра Євгенія. Там вони продовжать реабілітацію. Яків та Володя пообіцяли, що обов’язково повернуться, коли закінчиться війна.

Відео