Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З подарунками від фінів: до Львова приїхала всесвітньовідома диригентка Даля Стасевська
05 Жовтня, 15:43

З подарунками від фінів: до Львова приїхала всесвітньовідома диригентка Даля Стасевська

Сьогодні у бібліотеці готелю «Леополіс» відбувається «Шкарпеткова зустріч» із всесвітньовідомою фінською диригенткою українського походження, волонтеркою Далею Стасевською. Вона завітала до Львова з мистецько-волонтерською місією, повідомили організатори візиту. Про це LMN повідомили організатори. 

8 жовтня у Львівській філармонії під її диригуванням оркестр «INSO-Львів» відкриє свій новий концертний сезон з програмою «Лиш боротись – значить жить!»

З Фінляндії до Львова Даля приїхала за кермом машини, яку згодом передадуть на передову. Окрім того, машина вщент укомплектована необхідними для фронту речами, які були придбані завдяки енергії музичній родини Стасевських та підтримці Української діаспори у Фінляндії, яка постійно допомагає Україні.

«А ще Даля везе шалену кількість теплих вовняних шкарпеток від фінських родин! Так місцеві мешканці міста Лахті відгукнулися на пропозицію Далії підтримати Україну. За тиждень фінськи родини зв’язали українським воїнам 20 тисяч(!) шкарпеток! В’язання шкарпеток у Фінляндії є національним хобі. У фінів існує прикмета, що зв’язані власноруч та з любов’ю шкарпетки гріють і тіло, і душу, захищають віз злих сил. Свого часу, такі шкарпетки в’язали фінські жінки, коли проводжали своїх дітей на війну з руськими окупантами в 1939 му році. Тож зустріч пройде в теплій атмосфері біля каміна за горням чаю і в шкарпетках: акредитовані для зустрічі журналісти отримають по парі шкарпеток і вдягнуть їх на зустрічі. Хай ці шкарпетки зігріють кожного справжнім теплом підтримки фінського народу», – зазначили організатори напередодні.

Даля – визнана в світі фінська диригентка з українським корінням, зовні тендітна, але з потужною внутрішньою енергетикою – Даля Стасевська. Сьогодні вона є головною запрошеною диригенткою Симфонічного оркестру Бі-Бі-Сі (BBC Symphony Orchestra), Велика Британія, і головною диригенткою Lahti Symphony Orchestra, Фінляндія. Даля є першою жінкою-диригенткою на посаді головного запрошеного диригента BBC SO, і другою жінкою-диригенткою, яка обіймає титуловану посаду в оркестрі Бі-Бі-Сі.

Ця інформація була цікавою для вас?

Зараз ми не лише пишемо новини — дуже хочемо зігріти наших воїнів напередодні зими. Для цього ми запустили ініціативу «Теплий Покров», де збираємо на термобілизну, рукавичці, шкарпетки для ЗСУ. Кожен, хто пожертвує на теплі речі, зможе взяти участь у розіграші особливих лотів.  Деталі та умови читайте тут.

Схожі новини