Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З українських паспортів приберуть штамп про прописку
08 Лютого, 16:21

З українських паспортів приберуть штамп про прописку

Із 1 вересня в Україні хочуть скасувати паперові документи. Законопроєкт, який заборонить чиновникам вимагати паперові довідки, вже розробляють.

У квітні 2021 року планують запустити напівдекларативну послугу е-прописки та скасувати штамп про місце реєстрації у паспорті, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Газета. юа.

«Понад 1 млн українців не мають прописки, навіть у паспорті. Кожен третій українець проживає не за місцем реєстрації. Тому що процедура складна, треба витратити багато часу, аби отримати цю послугу. Ми прибираємо штамп у паспорті, який є на сьогодні та спрощуємо цю процедуру. Чиновники не матимуть права вимагати цей штамп або довідку, коли ми повноцінно запустимо цю послугу. Буде запис в реєстрі про те, де проживає конкретна людина. І це вже завдання не людини, а чиновника – зайти в цей реєстр і перевірити, де проживає людина», – сказав він.

До слова, постанову “Про реалізацію експерименту з електронної фіксації зміни місця реєстрації українців” прийняли 28 грудня. За словами Федорова, папірець з пропискою – це показник неефективної держави.

Схожі новини