Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
З України на територію рф незаконно вивезли більше 121 тисячі дітей
08 Квітня, 14:50

З України на територію рф незаконно вивезли більше 121 тисячі дітей

На територію рф примусово вивезли вже понад 121 000 українських дітей, серед них як сироти, так і ті, хто має батьків. Про це сьогодні, 8 квітня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

«Наразі відомо, що частину дітей вивезено окупантами з Маріуполя в Донецьк та в напрям Таганрога. Російські загарбники зазначають, що це діти-сіроти, проте всі діти-сироти разом з дитячими будинками було евакуйовано з Маріуполя централізовано 24-25 лютого в перші два дні війни», – повідомила Людмила Денісова.

Окрім того, зважаючи на те, що держдума росії вже опрацьовує відповідні зміни до законодавства щодо прискореної процедури усиновлення дітей з Донбасу, заміна родини для дитини буде вже неможливою.

За словами Денісової, Україна не має відомостей про те, що діти, яких планують усиновити, мають статус сиріт або позбавлених батьківського піклування.

«росія повторює сценарій 2014 року, коли нею було вивезено з окупованого Криму українських дітей так званим «потягом надії» для їхнього усиновлення. За незаконне викрадення дітей із Кримського півострова рф було виключено із Європейської мережі омбудсманів з прав дитини(ENOC). Тепер рашисти, обстрілюючи ракетами і танками домівки українських громадян, вбивають батьків і викрадають наших дітей на окупованих територіях Сходу та Півдня України», – написала омбудсменка.

Додамо, Людмила Денісова закликала Комітет ООН з прав дітей, Комітет ООН з прав людини, Глобальний Альянс національних інституцій з прав людини (GANHRI) втрутитись в ситуацію, щоб не допустити незаконне переміщення з території України дітей – громадян України та їх подальше протиправне усиновлення на території агресора.

 

Схожі новини