Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«З вересня пояснювала депутатам необхідність такого рішення», – Галина Васильченко про підняття лімітів для ФОПів
20 Січня, 13:47
logo-black

«З вересня пояснювала депутатам необхідність такого рішення», – Галина Васильченко про підняття лімітів для ФОПів

У четвер, 16 січня, Верховна Рада проголосувала за підвищення лімітів оборотів для фізичних осіб-підприємців І, ІІ та ІІІ груп. Тепер вони складатимуть 1, 5 та 7 мільйонів гривень на рік відповідно (зараз це лише 300 тисяч грн, 1,5 млн та 5 млн грн). За цю правку боролась депутатка фракції «Голос» Галина Васильченко, і Верховна Рада підтримала її рекордними 340 голосами.

«Попередні ліміти були встановлені ще у 2014-2015 роках, коли, наприклад, мінімальна заробітна плата була 1700 гривень. Сьогодні мінімальна зарплата — 4700 гривень. Очевидно, що за таких умов роботодавці – платники єдиного податку – стали витрачати втричі більше на оплату праці найманих працівників. Тому ми можемо розуміти, у скільки разів треба було піднімати ці ліміти. Перш за все, це потрібно для того, щоб малий бізнес міг працювати легально і не був змушений ховатися у тіні, приховуючи реальні ліміти», – зазначила LMN Галина Васильченко.

82393722_475178859835172_2946975845756960768_n

Депутатка зауважує, після проголосованих у вересні 2019 року монобільшістю законів про РРО (щодо тотальної фіскалізації) підвищення цих лімітів – це можливість для ФОПів вижити і далі працювати. Ще в листопаді вона зареєструвала відповідний законопроект, яким передбачалося підвищення лімітів, але його ніяк не розглядали в податковому комітеті, членкинею якого є пані Галина. Тому депутатка подала аналогічну правку при розгляді законопроекту, який передбачав зміни до Податкового кодексу. На комітеті ця правка не набрала достатньої кількості голосів. І тільки в залі вдалося об’єднати депутатів всіх фракцій і груп та проголосувати важливе для малого бізнесу рішення.

«Спочатку ні Комітет, ні Міністерство фінансів не хотіли пропускати цю правку. Я три дні ходила, спілкувалась з депутатами, пояснювала необхідність прийняття такого рішення. Дуже раділа, коли депутати таки підтримали», – наголошує Галина Васильченко.

Депутатка зауважує, правка створює більш справедливі конкурентні умови для малих підприємців в Україні.

Схожі новини