За два тижні в Україні втричі побільшало випадків коронавірусу «Дельта» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За два тижні в Україні втричі побільшало випадків коронавірусу «Дельта»
26 Серпня, 15:12

За два тижні в Україні втричі побільшало випадків коронавірусу «Дельта»

В Україні протягом двох тижнів кількість хворих зі штамом коронавірусу “Дельта” зросла у 3,5 раза, в Міністерстві охорони здоров’я готуються до нової хвилі епідемії, повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, пише УП.

Кількість випадків інфікування штамом коронавірусу “Дельта” в Україні поступово зростає: ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, а вже 20 серпня – 520.

За словами головного санлікаря, упродовж літа система охорони здоров’я на всіх рівнях – від представників МОЗу до керівників лікувальних закладів спільно з міжнародними та національними партнерами – готувалися до можливих викликів нової хвилі коронавірусу.

В Україні визначили й підготували 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тисяч ліжко-місць, із них 96 % забезпечені киснем.

Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.

22–23 серпня Україна отримала від Польщі гуманітарну допомогу: кисневі концентратори, кардіомонітори, пульсоксиметри, медичні рукавички, хірургічні маски тощо. Цей запас посилить резерв опорних лікарень, зазначають у МОЗ.

У міністерстві також запевняють, що лабораторна мережа оснащена всіма витратними матеріалами для виявлення коронавірусу. Є запас тестів на понад 2 млн досліджень та 2,3 млн експрес-тестів на визначення антигену. У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР досліджень та 2,8 млн швидких тестів.

За даними МОЗ,  стала оперативнішою оновлена система відстеження контактних осіб.

У IV кварталі 2021 року запуститься секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”. Діагностувати “Дельта” штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні.

Крім того, триває робота над адаптованими маршрутами, які дозволять доставляти пацієнтів до найближчих лікарень сусідніх регіонів найкоротшим шляхом.

До слова, за останню добу в Україні на коронавірус захворіла 1 581 особа. Зафіксовано 45 летальних випадків, у лікарні з діагнозом COVID-19 чи підозрою на нього поклали 464 особи, одужали 1 269 осіб.

На Львівщині за добу підтвердили 40 випадків ковіду. 2 людей померло та 61 особа одужала.

Відео