«За два тижні я заробляю 14 тисяч гривень» – яворівчанка про роботу в Польщі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«За два тижні я заробляю 14 тисяч гривень» – яворівчанка про роботу в Польщі
17 Червня, 09:26
logo-black

«За два тижні я заробляю 14 тисяч гривень» – яворівчанка про роботу в Польщі

Софія Мінджоса

З початком літнього сезону мешканці Львівщини їдуть у Польщу збирати ягоди, щоб підзаробити. Кажуть, там роботу оплачують дорожче, ніж в Україні. LMN вирішила дізнатися, скільки цього літа заробляють та в яких умовах проживають українці в Польщі.

«Я їжджу до Польщі вже декілька років підряд. Переважно їду на два тижні, потім повертаюсь на пару днів додому і знову назад. Так проходить все літо і трохи осені. За ті два тижні заробляю приблизно 14 тисяч гривень, в Україні я ніде так заробити не зможу, – каже яворівчанка Людмила. – Живемо в окремому будинку, який господарі винаймають спеціально для робітників. В ньому є три кімнати, в кожній по 15 людей. Тут є нові двоярусні ліжка з хорошими матрацами. Скрізь чисто та прибрано. Ще 5 людей живуть в фургончику – схожому на будинок на колесах, що до автомобілів приєднують і можна подорожувати. Туалет та душ в будинку. До слова, є навіть пральний порошок, свого купувати не треба».

Людмила каже, що кожного ранку їх возять в будинок господарів на сніданок. Вже опісля вони йдуть в поле збирати полуницю.

«Прокидаємось о 5 ранку за польським часом, тобто по-нашому о 6.00. На сніданок дають каву або чай, канапки, різні види м’яса та сирів. О 10.00 нам вже на поле привозять хліб, до нього варення та мед, чай та різну воду – солодку та звичайну, – каже жінка. – О 14.00 у нас обід, а потім знову в поле. Працюємо до 18.00 – 19.00, по-різному. На вечерю теж дуже смачно годують. Завжди є перша та друга страви. Різні реберця, відбивні, макарони, картопля, салати. Господарі найняли жінку, яка для нас готує».

Людмила каже, що урожай цього року хороший. Головне – мати сили працювати.

«Робота нелегка, але я часто їжджу, тому вже звикла і можу швидко збирати полуницю. Тому, хто їде вперше, буде трохи важко. Потрібно звикнути до такого графіку та швидкого темпу роботи. Адже чим більше назбираєш, тим більше заробиш».

За кілограм назбираної полуниці робітники отримують 9 гривень. В Україні за таку роботу платять удвічі менше. Раніше LMN писала про збір полуниці на Жовківщині.

Фото: traskovskyi

Відео