Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За фальсифікацію ліків хочуть довічно позбавляти волі
31 Жовтня, 14:47

За фальсифікацію ліків хочуть довічно позбавляти волі

Депутати Верховної Ради планують ввести кримінальну відповідальність за злочини, пов’язані з фальсифікацією ліків. Підприємців, які до такого вдадуться, пропонують карати ув’язненням – від п’яти років до довічного позбавлення волі з можливою конфіскацією майна. Про це повідомляє Главком.

За прийняття відповідного законопроекту в першому читанні проголосували 306 депутатів. Аби він запрацював, достатньо було би й 226.

«Згідно з нормою законопроекту, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна. Таке ж покарання чекає, якщо фальсифікатор – службова особа, медик або фармацевт», – йдеться у законопроекті.

Якщо дії, пов’язані з фальсифікацією ліків, спричинили смерть людини або інші тяжкі наслідки, такі особи караються довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби, вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності. Це у випадку, коли її дії не створили загрози для життя чи здоров’я людей.

Фото: ілюстративне

Схожі новини