За кожною роботою – історія любові: у Львові відкрили виставку картин дружин і матерів полеглих Героїв | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За кожною роботою – історія любові: у Львові відкрили виставку картин дружин і матерів полеглих Героїв
16 Грудня, 16:37

За кожною роботою – історія любові: у Львові відкрили виставку картин дружин і матерів полеглих Героїв

У Львівському Палаці мистецтв презентували 20 неймовірних полотен, які створені дружинами та матерями загиблих на війні військовослужбовців зі Львова, Луцька, Нововолинська та Києва.

Виставка діє в межах всеукраїнського проєкту «Жива. Справжні історії кохання»

За рік роботи цього проєкту жінки з різних міст України написали понад 100 робіт. Варто додати, що до цього жодна з жінок не малювала і не тримала раніше пензля у руках.  Допомагають їм професійні художники.

«Проєкт не про смерть, а про кохання. За кожною роботою – історія любові, яку потрібно дивитись і читати. Війна зруйнувала родини, в яких жило кохання. У когось кілька місяців, а в когось – двадцять років. Ці роботи залишаються в родині як сімейна реліквія. Я спілкувалася з кожною із учасниць. Вони кажуть, що, на жаль, ані психологи ані антидепресанти не допомагають, а створення картин – допомагає. Також допомагають люди, які поряд у важкий момент, коли втрачено рідних. Це коло дівчат, які пережили теж саме», – – зазначила засновниця і кураторка проєкту Олена Сокальська.

Мистецький проєкт отримає продовження у книжці, яку готує до друку «Видавництво Старого Лева» у січні 2024 року. Серед героїв книги – єдиний син журналістки Олени Чернінької Михайло «Лємберг», який зник безвісти 20 травня 2023 у Бахмуті.

«Лємберг» став уособленням хлопців, які в перші дні війни пішли добровольцями, маючи забезпечене, прекрасне життя. Михайло був аналітиком американської ІТ-компанії, і заробляв набагато більше, ніж на точці «нуль». Він сказав: «Мамо, я не хочу, щоб мої майбутні діти закінчували цю роботу. Ми повинні раз і назавжди закрити питання з москалем», – розповіла Олена Чернінька.

Під час виставки триває збір коштів на художні матеріали для проєкту і від фонду «Із янголом на плечі» для реабілітації жінок, які побували у російському полоні.

 

Триватиме виставка до 15 січня 2024 року на другому поверсі Львівського палацу мистецтв, за адресою: м. Львів, вулиця Коперника, 17.

Відео