“За кожною проблемою стоїть прізвище та ім’я. Ми знайдемо винних”, – Володимир Гірняк | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“За кожною проблемою стоїть прізвище та ім’я. Ми знайдемо винних”, – Володимир Гірняк
24 Січня, 17:55
logo-black

“За кожною проблемою стоїть прізвище та ім’я. Ми знайдемо винних”, – Володимир Гірняк

Cьогодні у Львівській облраді відбулось перше засідання тимчасової комісії, що розслідуватиме обставини зриву опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі. Керівники обох міст, представник НАК «Нафтогаз-тепло» та обласні депутати намагались розібратися, хто ж таки винен у тому, що люди стільки часу мерзли у власних оселях.

Майже годину члени комісії слухали думку доповідачів, дискутували. Зрештою визначили, що ж слід зробити, аби дізнатися правду.

«Насправді все просто, лише варто все розставити на свої місця. По-перше, був процес юридичний, міста Новий Розділ і Новояворівськ певний час мали цей перехід під управління до «Гарант Енерго М», потім – до АРМИ, тепер до НАК «Нафтогаз». У цих моментах переходу відбувся процес прийому-передачі  чи ні? Повинні бути документи.

Друге – треба з’ясувати, яке саме обладнання перейшло від АРМИ до «Нафтогазу», провести інвентаризацію. Якщо було щось втрачене чи загублене, чи знищене, чи вкрадене, довідатись, куди воно ділося.

Далі – фінансове питання. Хотілося б зрозуміти: коли прийшла АРМА, які у неї були зобов’язання перед споживачами? Які домовленості з постачальниками газу, з обленерго?

Слід також з’ясувати, хто та в який період із компаній-управительок відповідав за подачу тепла у цих містах. Ну, і підбити підсумки – скільки коштів винні обленерго, нафтогазу, трансгазу та облгазу. Водночас чітко вивести суму боргу від населення та інших споживачів. Все! Маючи відповіді на всі ці питання, ми багато чого зможемо зрозуміти», – сказав Степан Пакіш, депутат львівської облради.

Ініціатор створення комісії, депутат ЛОР Володимир Гірняк вважає, винні за зрив опалювального сезону обов’язково повинні відповісти.

«Сьогодні ми отримали відповіді на дуже багато питань. Ще одне таке засідання проведемо в кабінетному режимі наприкінці лютого, а  потім вже будемо готові поїхати в Новояворівськ і Новий Розділ. Ключова наша мета – більше ніколи не допустити зриву опалювального сезону та притягнути до відповідальності винних. Адже розуміємо, що кожна проблема має своє прізвище і ім’я. До кінця роботи комісії не хотів  би когось звинувачувати, зрештою, для цього є правоохоронні органи. Проблема тягнеться з 2005 року. Ми повинні розібратися, яким чином ці ТЕЦи перейшли у приватні руки та чому все це призвело до такого плачевного  результату, коли державі завдано збитків майже на півтора мільярда гривень. Ситуація потребує правової оцінки».

Нагадаємо, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦи, які подають тепло та електроенергію у будинки мешканців, належали фірмам Ярослава та Богдана Дубневичів – ТОВ «Енергія-Новояворівськ», ТОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТОВ «Енергія». На початку 2018 року обидві ТЕЦ арештували: їхніх службовців підозрюють у заволодінні 300 млн кубометрів природного газу на понад 1,4 млрд грн.  АРМА передала ТЕЦи новому управителю – «Гарант Енерго М». Але компанія почала накопичувати борги перед НАК «Нафтогаз-Україна» та іншим підприємствам. Працівникам ТЕЦ затримувати зарплатню, ті вдавались до протестів та не виходили на роботу.

Два роки поспіль на ТЕЦах виникали проблеми із подачею тепла споживачам.

Відео