За московську царицю взялася СБУ: портрет прибрали з виставки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За московську царицю взялася СБУ: портрет прибрали з виставки
23 Лютого, 13:43

За московську царицю взялася СБУ: портрет прибрали з виставки

Скандальний плакат із зображенням Марини Мнішек у школі села Муроване на Самбірщині зняли. Про це Українській правді повідомила речниця СБУ у Львівській області Роксолана Яворська.

«Наші оперативні співробітники були одразу поінформовані стосовно того інциденту. Станом на сьогодні портрету московської цариці на виставці немає. Сама виставка залишається, адже вона не дотична до країни-агресора», – сказала вона.

Нагадаємо, днями у школі в селі Муроване відкрили виставку, частина якої присвячена польській родині Мнішек. На одному з плакатів зобразили Марину Мнішек й зазначили, що та була московською царицею. Це викликало обурення, зокрема, й у військовослужбовця 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Антона Петрівського.

«На плакаті виставки навіть не посоромились про це гордо написати – що вона (Марина Мнішек – ред.) була московською царицею!

Ба більше, на відкритті виставки палили свічку і молились за цю московську царицю», – каже Антон Петрівський.

У свою чергу директорка школи Віра Турій заперечила, що на відкритті молилися за Мнішеків. За її словами, свічка запалювалася для освячення приміщення і благословення від Бога.

«Ми запросили двох священників для цього. Це відбувалося перед Богородицею, а не перед царицею.  Якби ми молилися за родину Мнішек, то правили б панахиду», – запевняє директорка.

Вона підтвердила інформацію, що плакат з експозиції забрали і повідомила, що має намір його повернути, якщо розслідування цієї справи підтвердить її слова. Воно розпочнеться наступного тижня.

Відео