Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За незаконну вирубку лісу депутата Турківської райради оштрафували на 5,2 млн гривень
10 Січня, 22:32
logo-black

За незаконну вирубку лісу депутата Турківської райради оштрафували на 5,2 млн гривень

Сьогодні на порталі zaxid.net з’явилася інформація, що депутата Турківської райради від БПП та екс-керівника місцевого управління «Галсільлісу» Михайла Повханича зобов’язали відшкодувати Львівській облраді 5,2 млн грн за погодження вирубок дерев.

Згадані у судових матеріалах випадки незаконних вирубок датуються серпнем 2014 – вереснем 2015 року. Михайло Повханич у цей час був керівником підприємства. Виявилося, у восьми випадках лісорубні квитки, які він підписував, видавали незаконно – на території рідколісся.

Під час цих  вирубок зрізали 2710 дерев різних порід на загальну суму більше 5,2 млн грн.

Сам Михайло Повханич на судовому засіданні розповів, що погоджував лише ті випадки, коли пропонували рубати дерева, щоб посадити нові.

 

«Він не визнає себе винним в тому, що неправильно працював. При прийнятті на роботу його не попередили, що не можна проводити рубки. За кошти від вирубки були виплачені податки, зарплата працівникам, придбана техніка. Він старався, працював, думав, що робить добре. Йому неодноразово вручали грамоти, як з адміністрації, так і з об’єднання», – цитують у вироку суду слова Михайла Повханича.

 

 

Суддя Самбірського міськрайонного суду Володимир Галин врахував позитивну характеристику підсудного і те, що він є депутатом. Відтак замість чотирьох років реального ув’язнення призначив йому два роки умовного терміну.

 

Водночас суд повністю задовольнив цивільний позов Львівської облради, зобов’язавши Повханича відшкодувати 5,2 млн грн за зрубані дерева.

 

 

«Скільки клубочку не витися, а кінець таки наступить, – каже громадський активіст Василь Курій. Він роками бореться з незаконною вирубкою лісів в області. – Крали всі, наживалося з того районні чиновники, обласні і столичні, а відповідати доводиться місцевому керівнику-відбувайлу. Впевнений, він не мав можливості виписувати сам лісорубні квитки. Вирубка лісів, заниження вартості – то виключна прерогатива обласного «Галсільлісу», який є комунальним підприємством облради. Отам сидять справжні злочинці. А він – виконавець їхніх вказівок. Сприймав це все як належне, а тепер прийшов час розплати.

 

Ще вчора  Михайло Повханич ходив гонорово по Турці, розплачувався за рахунки чиновників по ресторанах, організовував вибори, фестивалі, давав спонсорську допомогу. А нині на нього повішали велику суму і завтра про нього всі забудуть. Така ситуація є  і в Старому Самборі з колишнім керівником «Галсільлісу» Степаном Куцем , така ситуація чекає теперішнього очільника пана Дмитра Єдинака і  лісників  з села Галівка, Грозьово, Дністрик, Тур’є, міста Старий Самбір, проти яких  порушені кримінальна справи. Їхні покровителі кажуть красти, але  не дають гарантії, що ті залишаться недоторканими. Врешті цапи-відбувайли разом зі своїми сім’ями залишаються один на один з бідою.

 

До речі, Петро Пешко, який очолював «Галсільліс» і за каденції якого  відбулося багато злочинів, зараз очолює Хмельницьке лісомисливське господарство. В нього все добре. Той що зараз керує, теж скоро знайде собі інше тепле місце. А його підлеглих будуть судити.

 

Цей випадок ще раз підтверджує, що «Галсільліс» – злочинна організація. Обласна рада нічого не робить, щоб змінити ситуацію, керівництво області замовчує реальні злочинні факти. На території Львівщини орудує лісова мафія. І та сума, яка озвучена судом, – сота частинка тих збитків, які насправді завдає державі «Галсільліс».

 

 

 

фото: galsillis.org.ua

Схожі новини