За оборудки Дубневичів відповідальність понесуть 15 осіб | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За оборудки Дубневичів відповідальність понесуть 15 осіб
17 Березня, 18:02

За оборудки Дубневичів відповідальність понесуть 15 осіб

У НАБУ нарешті прокоментували оприлюднені журналістами документи у справі так званого “скандалу в оборонці”. У двох кримінальних провадженнях детективи бюро притягнули до відповідальності 15 осіб. Загальна сума збитків через корупцію, викриту під час цих розслідувань, становить 1,5 млрд гривень.

Перша справа, яку розслідували слідчі НАБУ, стосується факту заволодіння 300 млн куб. м газу.

“У першому випадку до кримінальної відповідальності притягуються службові особи та неформальні куратори ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ «Енергія-Новояворівськ», бенефіціарами яких є два народні депутати (один з них — голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту). Досудове розслідування у цій справі завершено. Матеріали відкриті стороні захисту для ознайомлення, після чого її скерують до суду. Встановлена сума збитків — 1,4 млрд грн. У цьому провадженні накладено арешт на дві ТЕЦ, які фактично належать народним депутатам та використовувались для вчинення злочину їхніми підлеглими. ТЕЦ передані в управління АРМА”, – кажуть у НАБУ, пишуть varianty

У другому кримінальному провадженні за фактами заволодіння коштами «Укрзалізниці» справу стосовно двох осіб скеровано до суду.  В тому числі “до кримінальної відповідальності притягнуто за причетність до заволодіння понад 93 млн грн керівництво заводу з виробництва стрілочної продукції, засновника–директора фіктивної компанії-переможця торгів (ТОВ «Арго»), директора компанії-посередника (ТОВ «Корпорація КРТ») — загалом сім осіб.

Нагадаємо, у січні цього року НАБУ  у Львові затримало чотирьох посадових осіб ТОВ “Енергія-Новий Розділ”, ТОВ “Енергія-Новояворівськ” та ТОВ “Енергія” за підозрою в заволодінні понад 300 млн м³ природного газу НАК “Нафтогаз України” на суму понад 1,4 млрд грн.

Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ в 2013-2015 роках купували природний газ у НАК “Нафтогаз України” для виробництва теплової енергії населенню. Для такої категорії споживачів “Нафтогаз” продає газ дешевше, ніж для комерційних споживачів.

Однак підприємства купили понад 300 млн м³ газу за пільговою ціною, не плануючи використовувати його для потреб населення, вважають слідчі.

НКРЕКП підтвердила, що “Енергія-Новоярівськ” використала не за призначенням 28,6 млн м³ природного газу в 2014 році і 47,3 млн м³ в – 2015 році. А “Енергія-Новий Розділ” – 52,3 млн м³ в 2014 році і 53,9 млн м³ у 2015 році.

У серпні цього року Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ тимчасово перейшли до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів.

НАБУ також розглядає справу щодо відомостей у деклараціях про доходи Ярослава і Богдана Дубневичів.

 

ФОТО: ua.censor.net.ua та nabu.gov.ua

  • 0
  • 3545
Відео