За один день стрийські господині ліпили для війська 300-400 кг вареників | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
За один день стрийські господині ліпили для війська 300-400 кг вареників
21 Липня, 18:43

За один день стрийські господині ліпили для війська 300-400 кг вареників

Господині Стрийщини міцно тримають інший фронт на війні – кулінарний. «Конюхівські ґаздині» власноруч випікають смаколики для українських захисників на фронт. Згуртувала і зібрала жінок-волонтерок села Конюхів Грабовецько-Дулібівської громади Ірина Левицька. У мирному житті працювала у банку в кредитному відділі, нині ж координує роботу односельців, повідомляє Львівська ОВА.

«Через пару днів після початку вторгнення, ми зібралися з дівчатами у Народному домі й почали плести сітки. Люди несли з хати тканину, ми її різали і плели. Десь через три дні порадилися, що цього замало, треба ще чимось допомагати. Вирішили ліпити вареники. Почали співпрацювати з районним  гуманітарним штабом «Клаптик Надії», у якого вже була напрацьована логістика доставки, працювала координація з волонтерськими організаціями на лінії фронту, військовими частинами, добровольчими формуваннями. Ми з дівчатами ставили у пріоритет – нагодувати захисників, тому зайняли цю нішу й почали готувати», – розповіла Ірина.

Коли про «Конюхівських ґаздинь» дізналися, то підприємці, знайомі, односельці приносили їм кошти на продукти, хто скільки міг. На сьогодні дівчата приготували – 11 тисяч банок тушківки, більше 1,5 тонни вареників, 900 кг зразів, 150 кг пельменів, 180 кг голубців, понад 300 кг м’ясних виробів (ковбаса, кров’янка, сальтисон). За один день 50 жінок ліпили  і варили 300-400 кг вареників.

Щоб ідентифікувати свою продукцію, вигадали робити наліпки з різними підбадьорливими текстами, як ця:

«Наш Захиснику! Наступну тушківку будемо їсти разом. Чекаємо тебе з Перемогою у с. Конюхів Стрийського р-ну з цією банкою. Божої опіки!».

Відео