Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
За пацієнтів без декларацій лікарям платимуть менше
20 Грудня, 14:37

За пацієнтів без декларацій лікарям платимуть менше

370 гривень й надалі виділятиме держава на кожного пацієнта первинної медичної допомоги у новому 2019 році. За пацієнта, який не підписав декларацію, лікар отримуватиме лише по 120 гривень.

“Тариф залишився не змінним порівняно з 2018 роком. Проте у наступному році сімейні лікарі, терапевти та педіатри зможуть набирати більше пацієнтів. Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів, – кажуть у МОЗ. – Та вже дві третини лікарів набрали декларацій більше за обсяг оптимальної практики”, – передає Українська правда.

Якщо ж кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше, ніж на 10%, то вони будуть оплачені за тарифом 370 гривень в рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів. Якщо ліміт перевищено більше, ніж на 10%, до тарифу 370 грн/рік на людину застосовуватиметься коефіцієнт 0,8, якщо більше, ніж на 20% – 0,6 і так далі. Якщо кількість декларацій перевищує ліміт більше, ніж на 50%, Національна служба здоров’я за них платити не буде.

Оптимальна кількість пацієнтів для сімейного лікаря – 1 800, для терапевта – 2 000, а для педіатра – 900.

Медзаклади будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які і не підписали декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу. До 1 липня 2019 року за таких платитимуть по 120 гривень в рік за людину.

Щомісяця буде здійснюватися перерахунок з урахуванням нових укладених декларацій.

 

 

Схожі новини