Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“За прямий підкуп виборців можна сісти за грати на декілька років”, – Тарас Радь
29 Серпня, 16:58
logo-black

“За прямий підкуп виборців можна сісти за грати на декілька років”, – Тарас Радь

Ірина Петришин 

Вчора, 28 серпня, мешканцям Тернополя на вулиці роздавали цукерки “Bonjour”. Пояснювали,що такі солодкі подарунки роблять з нагоди трійного свята: Дня Незалежності, Успіння Пресвятої Богородиці та Дня міста. До цукерок було прикріплене привітання від партії “Свобода”, розповідають очевидці. 

“В нас був великий празник Успіння Пресвятої Богородиці. Поблизу церкви роздавали цукерки “Bonjour”, давали їх усім. На самій ж коробці був прикріплений папірчик з привітанням від депутатки міської ради Марії Бабюк, що з партії “Свобода”,- розповідає LMN тернополянка Ірина Яремчук. – Прикро, що депутати та партії вдаються до такого, замість того, аби завойовувати довіру громадян ініціативами, проєктами для розвитку міста та своєю чесною роботою. Лише через покращення життя громади можна отримати позитивний результат”. 

118697009_329316115093612_4312934328267847993_n

У попередні роки таке часто практикували різні партії перед виборами. Підкуп громадян поділяються на прямий та непрямий, а покаранням за нього може бути тюремний термін, кажуть в громадянській мережі “Опора”. 

“Зараз важко говорити про підкупи від партій, адже офіційно виборчий процес починається 5 вересня – і тоді буде більш активний мотиваційний стимул виборців. За законодавством, потрібно розмежовувати мотиваційний стимул виборців – це продуктові набори, благодійність у різні сфери від представників влади, та прямий грошовий підкуп. На даний момент за мотиваційну стимуляцію виборців організатори можуть як покарання отримати адміністративну відповідальність, а за прямий підкуп – і сісти за грати на декілька років”,- розповідає LMN координатор громадської мережі ОПОРА у Львові Тарас Радь.

У Львові поки не було зафіксовано жодних схожих випадків. Люди повинні зрозуміти, що продавати голоси негідно та неправильно, зазначає Тарас Радь.

Фото: Фейсбук

Схожі новини