Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«За рік депутати на цьому заробляють по 10-14 мільйонів гривень»: мешканці Івано-Франкового днями сидять без води
04 Липня, 18:49
logo-black

«За рік депутати на цьому заробляють по 10-14 мільйонів гривень»: мешканці Івано-Франкового днями сидять без води

Юлія Швидко

Мешканці селища Івано-Франкове на Яворівщині виступають проти незаконної діяльності товариства «Енергія». Люди потерпають від відсутності нормального тиску води, каналізацій без ремонту, натомість їх воду вивозять для львівських акваматів.

«У 2013 році народні депутати, брати Дубневичі, які є власниками «Енергії-Тепловодосервісу», переконали тодішнього селищного голову та більшість депутатів, аби ті на 25 років підписали з ними договір про дослідно-промислову розробку наших питних підземних вод. Обіцяли тримати усе у належному стані, забезпечувати місцеве населення водою та ремонтувати каналізації. За шість років ці умови не виконувалися», – розповідає LMN Олег Хромчак зі Спілки Ветеранів АТО «Янів», місцевий мешканець Івано-Франкового.

Активіст обурюється, що протягом останнього року ціну на воду та обслуговування каналізації змінювали двічі. Та вища вартість не вплинула на якість обслуговування.

«Перший раз у квитанціях ми побачили ціну на воду на 50 відсотків більшу від попередньої. Нещодавно вартість води зросла на 100 відсотків. А ми, буває, що по декілька днів без води сидимо. Особливо, коли спекотно. На усі наші звернення отримуємо стандартні відповіді: через «самовільні врізки», «прорвало», – додає Олег Хромчак. – Але ніхто й не приховує, що на Львів вивозиться наша вода, яку продають по 1 гривні – 1 гривні 20 копійок. За рік депутати на цьому заробляють по 10-14 мільйонів гривень. Відчуваємо, що до 2038 року не витримаємо такого знущання. Частина людей пробують виступати проти, перекриває дороги. Дехто має індивідуальні свердловини. Є люди, які бояться, аби Дубневичі зовсім воду не відключили. Хоча це був би привід, аби розірвати з ними договір».

Фото: ілюстративне

Схожі новини